Rezultat bombă în meciul dintre Napoli și AC Milan: liderul s-a făcut de râs

Luni, 03 Aprilie 2023, ora 05:37
2689 citiri
Rafael Leao FOTO AC Milan

Cu o mână pe titlul de campioană, Napoli a suferit un eșec de proporții în meciul de acasă cu Milan.

Echipa italiană AC Milan a învins duminică, în deplasare, scor 4-0, pe Napoli, liderul detaşat din Serie A.

Într-un meci contând pentru etapa a 28-a, Milan a controlat prima repriză şi a marcat de două ori. Rafael Leao a deschis scorul în minutul 17, iar Brahim Diaz a făcut 2-0 în minutul 25. Napoli, fără golgeterul Osimhen, nu a avut replică, iar milanezii au înscris încă două goluri: Rafael Leao (min. 59) şi Saelemaekers (min. 67) stabilind un scor final greu de anticipat la startul meciului: 4-0 pentru AC Milan.

Milanezii sunt pe locul 3, cu 51 de puncte, în timp ce Napoli rămâne lider în Serie A, cu 71 de puncte, având 16 puncte avans faţă de locul secund, Lazio.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
#AC Milan, #napoli, #serie A, #Rafael LEao, #Saelemaekers, #brahim diaz , #stiri fotbal