AC Milan a facut show cu Genoa (Video)

Joi, 07 Ianuarie 2010, ora 10:09
2041 citiri

AC Milan, cu Beckham in teren inca din primul minut, a facut spectacol in partida cu Genoa, pe care a castigat-o, scor 5-2!

Partida care a contat pentru etapa a 18-a a fost dominata de milanezi, care au avut in Ronaldinho un jucator fundamental.

Golurile partidei au fost marcate de Ronaldinho (min.32 - penalti), Thiago Silva (min.38), Borriello (min.48 si 60) si Huntelaar (min.74 - penalti) pentru gazde, respectiv Sculli (min.25) si Suazo (min.79) pentru oaspeti.

Pe langa penaltiurile transformate de Ronaldinho si Huntelaar, gazdele au mai beneficiat de o lovitura de la 11 metri, ratata insa de Ronaldinho, in minutul 14.

AC Milan: Dida - Abate, Nesta, Thiago Silva, Antonini - Ambrosini, Gattuso - Pirlo (Flamini '64) - Beckham (Jankulovski '76), Borriello (Huntelaar '66), Ronaldinho.

Antrenor: Leonardo.

Genoa: Amelia - Moretti (Modesto '37), Biava, Criscito - Rossi, Milanetto, Jurici, Mesto (Zapater '62) - Palacio, Suazo (Crespo '78), Sculli.

Antrenor: Gian Piero Gasperini.

Dupa acest rezultat, AC Milan ocupa locul 2 in clasaementul din Serie A, la 8 puncte distanta de ocupanta primului loc, Inter Milano, care are insa un meci mai mult disputat. De partea cealalta, Genoa e pe pozitia a 13-a.

Quarterly Report - Editia 4

De ce își face AUR campanie cu Mihai Viteazul, Vlad Țepeș sau Ștefan cel Mare: ”Vorbim de o caracteristică a național-comunismului”
Partidul AUR s-a consacrat de-a lungul timpului prin folosirea de figuri istorice și scenete cu voievozi pentru a-și face mesajul auzit. Mihai Viteazul, Vlad Țepeș și Ștefan cel Mare apar...