"Batranul" Inzaghi continua sa impresioneze (Video)

Luni, 20 Aprilie 2009, ora 09:36
1456 citiri

AC Milan a invins-o clar duminica seara, scor 5-1, pe Torino, intr-un meci din cadrul etapei a 31-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Golurile intalnirii au fost marcate de Filippo Inzaghi (min.13, 37 si 60), Ricardo Kaka (min.68 - penalti) si Massimo Ambrosini (min.90) pentru trupa antrenata de Carlo Ancelotti, respectiv Ivan Franceschini (min.80) pentru oaspeti.

"Pippo" Inzaghi, in varsta de 35 de ani, a ajuns cu aceste 3 goluri la 11 goluri reusite in acest sezon al Serie A, in 19 meciuri jucate.

AC Milan: Dida - Flamini, Senderos, Maldini (Darmian '72), Zambrotta - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Kaka - Pato (Ronaldinho '46), Inzaghi (Shevchenko '65).

AC Torino: Sereni - Rivalta (Dellafiore '40), Natali, Franceschini, Rubin (Ogbonna '65) - Abate, Dzemaili (Samuel '46), Barone, Diana - Rosina, Bianchi.

In urma acestei victorii, "rossonerii" au urcat pe locul 2 in Serie A, la egalitate de puncte cu ocupanta pozitiei a 3-a, Juventus, si la 10 puncte in spatele liderei Inter Milano.

Vezi mai jos rezumatul intalnirii:

Quarterly Report - Editia 4

Echipa lui Răzvan Marin a ratat în prelungiri o victorie uriașă. Românul poate retrograda din Serie A
Echipa italiană Empoli a încheiat la egalitate duminică, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea Udinese şi a treia echipă retrogradată din Serie A se va decide în ultima etapă. La Udine,...
Ironii din partea premierului Ciolacu, după bătaia din Parlament dintre Roman și Vîlceanu. "E de cascadorii râsului" VIDEO
Încidentul petrecut în plenul Camerei Deputaţilor între parlamentarii liberali Florin Roman şi Dan Vâlceanu este "de cascadorii râsului", a declarat, marţi, 21 mai, premierul Marcel...