Catania a reusit golul anului in Italia (Video)

Duminica, 19 Septembrie 2010, ora 17:06
1725 citiri

Catania a reusit sa inscrie cel mai frumos gol din acest sezon pe terenul lui AC Milan, in remiza (1-1) de sambata seara.

Ciro Capuano a prins un sut de zile mari in minutul 27 al confruntarii de pe San Siro. Dupa o minge respinsa gresit de defensiva milanezilor, Capuano a prins un sut fabulos de la 30 de metri, care nu i-a dat nici o sansa lui Abbiati.

Mingea sutata de Capuano a prins o viteza incredibila, de 110 km/ora.

Golul fabulos reusit de Capuano nu a fost suficient pentru o victorie a Cataniei, deoarece Inzaghi a egalat inainte de pauza din pasa lui Ronaldinho.

C.M.

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....