AC Milan, egalata in prelungiri de Real Madrid (Video)

Miercuri, 03 Noiembrie 2010, ora 23:40
5659 citiri

AC Milan si Real Madrid au terminat la egalitate, scor 2-2, intalnirea jucata miercuri seara, pe stadionul San Siro, in etapa a 4-a a Grupei G a Ligii Campionilor.

Cum era de asteptat, cele doua mari forte europene au oferit un spectacol de zile mari si un final dramatic.

Prima repriza le-a apartinut clar madrilenilor, care au trecut in mai multe randuri pe langa deschiderea scorului. In cele din urma au reusit-o in minutul 45, prin Higuain, care l-a invins pe Abbiati din interiorul careului, unde a a fost gasit excelent de argentinianul Di Maria.

Repriza a doua le-a gasit pe gazde in cautarea egalarii, ce avea sa vina in minutul 68, de la Inzaghi, intrat in teren cu doar cateva minute inainte. Veteranul atacant italian a punctat dupa o mare greseala a lui Casillas.

Peste 10 minute, Inzaghi (37 de ani) a ridicat din nou spectatorii in picioare, cu un gol marcat dintr-o pozitie, insa, clara de offside, nesemnalizata de asistent.

Trupa lui Mourinho s-a aruncat apoi in atac si a egalat atunci cand nimeni nu se mai astepta. In minutul 94, Pedro Leon a adus un punct pentru formatia sa, cu un sut printre picioarele lui Abbiati.

Dupa 4 etape, clasamentul Grupei G se prezinta astfel: 1. Real Madrid - 10 puncte, 2. AC Milan - 5 puncte, 3. Ajax Amsterdam - 4 puncte si 4. Auxerre - 3 puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre AC Milan si Real Madrid, din etapa a 4-a a G a Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+5 - SFARSITUL INTALNIRII !!! AC Milan - Real Madrid 2-2

min.90+5 - Schimbare la Real Madrid: intra Albiol, iese Ozil.

min.94 - GOOOL REAL MADRID !!! Pedro Leon inscrie printre picioarele lui Abbiati, dupa ce-a primit o pasa buna de la Benzema !!!

min.90+1 - Galben pentru Carvalho, dupa un fault la Pirlo.

min.90 - Partida va fi prelungita cu cinci minute.

min.87 - Abbiati il blocheaza din nou pe mijlocasul german al lui Real Madrid.

INFO: Inca un gol marcat de Bayern Munchen la Cluj. Mai multe AICI.

min.86 - Abbiati retine fara probleme sutul lui Ozil.

min.84 - Ultima schimbare la AC Milan: iese Gattuso, intra Seedorf.

min.82 - Madrilenii ataca in aceste momente cu toate liniile.

min.80 - Mourinho muta din nou: iese Pepe, intra Pedro Leon.

min.79 - Pepe il faulteaza pe Ibrahimovici si vede cartonasul galben.

min.78 - GOOOL AC MILAN !!! Acelasi Inzaghi inscrie si ii duce pe italieni in avantaj. Dintr-un offside mare !!!

min.73 - Schimba si Mourinho: iese Higuain, intra Benzema.

min.72 - O noua schimbare la AC Milan: iese Pato, intra Ambrosini.

min.70 - Gattuso vede cartonasul galben, pentru proteste.

min.68 - GOOOL AC MILAN !!! Ibrahimovici centreaza, Casillas greseste ca-n curtea scolii, iar Inzaghi profita si egaleaza !!!

INFO: Bayern Munchen inscrie din nou la Cluj si scorul ia proportii. Mai multe AICI.

min.66 - Boateng este oprit excelent de Sergio Ramos.

min.61 - Pepe intercepteaza o centrare a lui Pato.

min.59 - Schimbare la gazde: intra Inzaghi si iese Ronaldinho.

min.57 - Galben si pentru Ibrahimovici, care l-a faultat pe Sergio Ramos.

min.56 - Galben pentru Abate, dupa un fault la Ronaldo.

min.55 - Di Maria are o noua actiune de zile mari, dar Higuain nu se afla la post si golul nu vine.

min.47 - Abbiati scoate un sut al lui Cristiano Ronaldo, trimis de la 30 de metri.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------------

min.45+2 - SFARSITUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.45 - GOOOL REAL MADRID !!! Higuain marcheaza din interiorul careului, dupa o pasa excelenta a lui Di Maria !!!

min.41 - Boateng pierde o minge la mijlocul terenului, apoi comite un fault, dar scapa fara galben. Ar fi fost al doilea.

min.39 - Abbiati retine in doi timpi un sut de la distanta al lui Xabi Alonso.

min.37 - Ibrahimovici rateaza o noua mare ocazie, venita dupa o pasa a lui Ronaldinho.

min.36 - Pato e surprins in offside la o pasa a lui Silva.

min.32 - Higuain pleaca pe un contraatac, trece de Nesta si Gatusso, intra in careu, dar trage mult peste poarta gazdelor.

min.30 - Gattuso acuza probleme musculare si are nevoie de interventia medicilor.

min.28 - Boateng vede cartonasul galben, dupa un fault la Di Maria.

min.27 - Pato ii paseaza lui Ronaldinho, acesta suteaza, dar mingea este respinsa.

min.23 - IMENSA OCAZIE SI PENTRU MILAN !!! Ibrahimovici nu reuseste sa-l invinga pe Casillas dintr-o pozitie ideala !!!

INFO: Bayern Munchen inscrie din nou la Cluj. Mai multe AICI.

min.20 - OCAZIE RARISIMA PENTRU REAL MADRID !!! Pirlo scoate de doua ori de pe linia portii suturile lui Higuain !!!

min.18 - Dintr-o lovitura libera de la marginea careului, Ronaldo trimite doar in zidul milanezilor.

min.12 - O noua mare ocazie pentru madrileni, de data aceasta prin Di Maria, care a trimit milimetric pe langa poarta aparata de Abbiati.

min.12 - Xabi Alonso trimite "o bomba" de la 30 de metri, care nu nimereste de putin poarta gazdelor.

INFO: Bayern Munchen a deschis scorul la Cluj. Mai multe AICI.

min.10 - Casillas prinde cu siguranta un sut al lui Boateng.

min.9 - Pepe trece pe langa deschiderea scorului, cu o lovitura de cap venita in urma unei centrari a lui Alonso.

min.9 - Ronaldinho ii da o pasa de senzatie lui Pato, care este blocat, insa, de Carvalho.

min.8 - Real Madrid a inceput in forta partida, chiar daca evolueaza in deplasare.

min.5 - Silva il blocheaza excelent pe Higuain.

min.3 - Higuain are prima ocazie a partidei. Varful argentinian primeste de la Ozil si zuteaza, insa Abbiati e la post si respinge.

INCEPUTUL INTALNIRII

INFO: Mourinho este huiduit de suporterii lui AC Milan. In replica, tehnicianul madrilenilor le-a aratat 3 degete, facand referire la cele trei trofee cucerite in sezonul trecut cu marea rivala a "rossonerilor", Inter Milano.

INFO: Acum doua saptamani, la Madrid, Real s-a impus cu 2-0.

INFO: Inaintea acestei etape, clasamentul Grupei G se prezinta astfel: 1. Real Madrid - 9 puncte, 2. AC Milan - 4 puncte, 3. Ajax - 4 puncte si 4. Auxerre - 0 puncte.

ECHIPELE:

AC Milan: Abbiati - Abate, Silva, Nesta, Zambrotta - Gattuso, Pirlo, Boateng - Pato, Ibrahimovici, Ronaldinho.

Rezerve: Amelia, Inzaghi, Seedorf, Ambrosini, Robinho, Yepes si Antonini.

Antrenor: Massimiliano Allegri.

Real Madrid: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso, Khedira - Ronaldo, Ozil, Di Maria - Higuain.

Rezerve: Dudek, M.Diarra, Benzema, Granero, Arbeloa, Albiol si Leon.

Antrenor: Jose Mourinho.

Arbitri: Howard Webb (central) - Stephen Child, Jake Colin (asistenti) - Michael Jones, Michael Oliver (aditionali) - Mike Dean (rezerva). Toti din Anglia.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...