Benevento a facut primul punct din istorie in Serie A. Romanul Puscas a marcat in premiera, iar portarul a adus egalarea in minutul 95 (Video)

Duminica, 03 Decembrie 2017, ora 15:58
4221 citiri

Gruparea italiana Benevento a facut istorie in Serie A, reusind sa bifeze primul punct pe prima scena a fotbalului italian, chiar intr-o partida cu marele AC Milan.

A fost un meci dramatic, terminat cu scorul de 2-2, cu golul egalarii la doi marcat chiar de portarul gazdelor, Alberto Brignoli, la ultima faza, in minutul 95!

Partida a inceput simplu pentru milanezi, cu gol marcat de Bonaventura in minutul 38. A venit apoi momentul egalarii la unu, un moment special caci cel care a marcat se numeste George Puscas, atacantul roman titular pentru nationala de tineret a Romaniei Under 21.

Puscas a marcat in minutul 50, iar in minutul 57, Kalinici a facut 2-1 pentru Milan.

Un moment important a avut loc in minutul 75, cand Romagnoli a fost eliminat de la oaspeti.

Egalarea a venit la ultima faza, cand Brignoli a venit din poarta sa in careul lui Milan, marcand cu capul dupa o centrare din lovitura libera un gol nesperat, care a produs nebunie pe teren si in tribune, gol care a adus asadar primul punct din istorie al lui Benevento.

Benevento pierduse 14 partide la rand pana acum in Serie A, fiind evident lanterna rosie a Italiei. Milan ramane pe 7 cu 21 de puncte, debutul lui Gennaro Gattuso ca antrenor la diavolii milanezi fiind un esec asadar.

George Puscas a marcat in premiera in acest sezon de Serie A, fiind la 7-lea meci bifat pentru Benevento, echipa unde este imprumutat de la Inter.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
#Puscas gol marcat Italia, #prim gol Puscas roman Video, #Benevento prim punct din istorie Serie, #Benevento smulge punct minutul 95 Milan , #stiri AC Milan