Meci nebun in Serie A cu Milanul lui Inzaghi

Luni, 15 Septembrie 2014, ora 14:45
2536 citiri

Ploaie de goluri in cel mai nebun meci din Europa in acest sfasit de saptamana. In etapa a doua din Serie A, Milan a invins in deplasare, scor 5-4, pe Parma.

Echipa pregatita de fostul mare atacant Felipe Inzaghi a deschis scorul prin Bonaventura (min.25), dar gazdele au raspuns repede si au egalat prin Cassano dupa doar doua minute.

Oaspetii au preluat din nou conducerea cu golul inscris de Honda (min.37), dar pana la pauza au mai lovit odata prin Menez, dintr-un penalti pe care il obtinuse tot el.

In repriza a doua, gazdele au redus din diferenta prin Felipe (min,51), insa Diavolul milanez s-a desprins dupa ce De Jong a inscris in minutul 68.

Golurile au continuat sa curga si Lucarelli le-a adus pe gazde in joc dupa ce a trimis in poarta adversa cu capul, in minutul 73.

AC Milan s-a dovedit o echipa ultra ofensiva si a mai lovit o data, prin Menez, care a inscris cu calcaiul.

Parma a fortat in final egalarea dupa ce s-a apropiat in minutul 89 din nou la un gol diferenta in urma unei erori a portarului Diego Lopez, care nu a intervenit la o pasa a coechipierului sau De Sciglio

Cu acesta victorie, Milan se afla cu 6 puncte la egalitate cu Juventus si Roma in fruntea clasamentului.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...