Ce spune Adi Mutu despre ghinionul Rapidului în meciul cu CFR: ”S-a văzut până la sfârșit”

Duminica, 17 Iulie 2022, ora 08:53
2998 citiri
Adi Mutu

Tehnicianul echipei Rapid, Adrian Mutu, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu CFR Cluj, pierdut cu scorul de 0-1, că a fost o seară plină de ghinion pentru rapidişti, el vorbind despre accidentări şi făcând trimitere şi la penaltiul ratat.

“O seară plină de ghinion. Am fost nevoit în 30 de minute să fac trei schimbări. Un punct era meritat. A fost un meci deschis, spectaculos, dar ăsta este fotbalul. O seară plină de ghinion şi s-a văzut până la sfârşit.

Cred că în repriza a doua am jucat fotbal, am dominat în anumite momente echipa campioană. Astăzi în lot am avut şapte jucători under 21. Când am făcut cele trei schimbări practic pe bancă aveam numai copii. Până la urmă am terminat meciul bine, fără să mai avem accidentaţi. Avem nevoie de jucători, conducerea clubului ştie acest lucru. E clar că avem nevoie de 4-5 jucători”, a spus Mutu la posturile care transmit Superliga.

CFR Cluj a obţinut, sâmbătă seara, prima victorie a sezonului, învingând cu emoţii, scor 1-0 (1-0), echipa Rapid Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa 1 din Superligă. Rapid a ratat un penalti în minutele de prelungire, la ultima fază a jocului.

E gata! Dan Petrescu a semnat pe trei ani cu o echipă de tradiție din România
Disputat de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Craiova, Dan Petrescu a ales echipa pe care o va antrena din sezonul viitor. Astfel, Dan Petrescu va sta din noua pe banca echipei CFR Cluj. Va fi...
E gata campionatul, după derby-ul CFR - FCSB! ”Bijuterie” de gol, semnată Florinel Coman
Echipa bucureşteană FCSB a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, gruparea CFR Cluj, în etapa a patra din play-off-ul Superligii. Diferenţa dintre liderul FCSB şi echipa de pe locul...