Fara patronul Adrian Mititelu, aflat in puscarie, Universitatea Craiova a inceput anul cu un egal in Liga 2

Marti, 02 Martie 2021, ora 19:32
1629 citiri

FC U Craiova 1948 a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marti, in deplasare, la Chiajna, cu Concordia, in etapa a XVII-a a Ligii a II-a.

In minutul 64, jucatorul gazdelor Gabriel Deac, scapat singur cu portarul oaspetilor, l-a lovit la cap cu piciorul pe Robert Popa, care a avut nevoie de interventia medicilor timp de mai multe minute. Goalkeeper-ul craiovenilor nu a mai putut continua meciul, fiind inlocuit de Mario Enache.

In urma acestui rezultat, FC U Craiova continua sa conduca in clasament, cu 31 de puncte, din 15 jocuri. ASU Poli Timisoara este pe locul 2, cu 28 de puncte, iar Petrolul, pe 3, cu 27 de puncte, ambele avand cate 16 meciuri jucate.

Dunarea Calarasi si Rapid au, de asemenea, 27 de puncte, din 15 partide, si ocupa locurile 4, respectiv 5.

Concordia Chiajna ocupa locul 14, cu 17 puncte, la egalitate cu Ripensia Timisoara, de pe locul 15.

FOTO Sorana Cirstea, faza lunii in tenis. Romanca a facut un spagat de exceptie in Franta

"Nu am furat echipa." Cum a luat Gigi Becali clubul Steaua in anii 2000

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....