Mutu, exclus de la Cesena: Apare o varianta surpriza!

Luni, 05 Martie 2012, ora 09:32
4599 citiri

Adrian Mutu n-a fost convocat de tehnicianul Mario Beretta pentru meciul cu fosta sa echipa, AC Fiorentina. Jurnalistii italieni sustin ca din cauza noptilor pierdute, in timp ce AC Cesena spune ca e vorba doar de o decizie tehnica a antrenorului.

Editia tiparita a cotidianului Libertatea vine insa cu o alta varianta: atacantul roman ar fi fost exclus din lotul pentru meciul cu Fiorentina din cauza ca evoluat prea mult in amicalul Romania - Uruguay.

Mutu i-ar fi promis lui Beretta, inainte sa plece la nationala, ca va juca doar o repriza in amicalul cu Uruguay, pentru a nu reveni prea obosit la Cesena.

Numai ca Mutu si-a incalcat promisiunea si a ramas pe teren si in repriza secunda, din dorinta de a-l egala pe Gica Hagi la numarul de goluri marcate sub tricolor, sustine sursa citata.

Adrian Mutu, implicat intr-un scandal urias

Cesena, despre scandalul in care e implicat Mutu

Intalnirea dintre Fiorentina si Cesena s-a jucat duminica si s-a incheiat cu scorul de 2-0.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...