Adrian Mutu revine cu gol la Fiorentina

Duminica, 16 Martie 2008, ora 17:52
2595 citiri

Atacantul roman Adrian Mutu a revenit in echipa Fiorentinei, in meciul de acasa cu Genoa, din etapa a 28-a in Serie A. Dupa accidentarea care l-a tinut o vreme departe de teren, Mutu a reusit un joc excelent pentru formatia sa, trecandu-si un nou gol in palmares.

Fiorentina a deschis scorul in minutul 19 prin Santana, care a primit o pasa decisiva de la Adrian Mutu. In minutul 30, a fost randul romanului sa finalizeze pentru 2-0, cu un sut din marginea careului de 16m. In repriza secunda Fiorentina a marcat pentru 3-0 prin Pazzini in minutul 55, iar in minutul 70 Adrian Mutu a fost schimbat.

Genoa a redus din diferenta in minutul 85, prin Masiero, insa victoria finala apartine Fiorentinei cu 3-1.

Si Cristi Chivu a fost titular si integralist in meciul Inter Milano - Palermo 2-1. Vieira a deschis scorul pentru Inter, in minutul 5, tot un jucator al gazdelor, Materazzi reusind egalarea, printr-un autogol in minutul 25. Jimenez a adus linistea in tabara formatiei milaneze, prin golul marcat in minutul 36.

Alte rezultate din etapa a 28-a in Serie A, partide disputate duminica: Atalanta - Empoli 4-1, Cagliari - Torino 3-0, Livorno - Parma 1-1, Reggina - Siena 4-0 si Sampdoria - Catania 3-1.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...