Fiorentina, la pamant fara Mutu

Duminica, 14 Februarie 2010, ora 12:32
1983 citiri

Fiorentina nu mai bate pe nimeni dupa suspendarea lui Adrian Mutu. Echipa lui Prandelli a pierdut in deplasare cu Sampdoria, scor 0-2, si se indreapta spre zona retrogradarii.

Pe Stadio Comunale Luigi Ferrais, Fiorentina a pierdut din nou. Sampdoria s-a impus cu 2-0, dupa reusitele lui Semioli, in minutul 16, si Pazzini, in minutul 40.

Dupa suspendarea lui Adrian Muut, Fiorentina a remizat cu Cagliari, iar apoi a pierdut trei meciuri consecutive, cu Internazionale Milano, AS Roma si Sampdoria.

Pentru echipa lui Cesare Prandelli meciurile grele nu s-au incheiat, urmand ca pe 17 februarie sa intalneasca Bayern Munchen in deplasarea din optimile de finala ale Ligii Campionilor.

C.M.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....