Mutu a inscris pentru Fiorentina

Duminica, 14 Septembrie 2008, ora 17:00
1505 citiri

Atacantul roman Adrian Mutu a marcat un gol pentru Fiorentina la revenirea pe gazon dupa o accidentare. Chiar daca nu a mai jucat de 133 de zile, Mutu a punctat in meciul din deplasarea de la Napoli, cu cinci minute inainte de pauza.

Adrian Mutu a fost titular si a marcat in minutul 40 al partidei de la Napoli, din pasa lui Alberto Gilardino. Pana la marcarea golului, Mutu a mai avut doua ocazii de a inscrie.

Internationalul roman a fost pastrat de Cesare Prandelli pe teren pana in minutul 77, cand a fost inlocuit de Osvaldo.

Golul lui Mutu nu a fost insa suficient pentru gruparea lui Prandelli. Napoli a castigat cu 2-1, prin golurile marcate de Marek Hamsik (48) si Christian Maggi (70).

Alte rezultate din etapa a doua a Serie A

Siena - Cagliari 1-0 (Calaio 10 - Paul Codrea a fost integralist, iar Cosmin Moti nu a fost inclus in lot)

Reggina - Torino 1-1 (Di Loreto autogol 43 / Amoruso 13)

Genoa - AC Milan 2-0 (Sculli 30, Diego Milito 90)

Bologna - Atalanta 0-1 (Guarente 9)

Lazio - Sampdoria 2-0 (Zarate 7, Pandev 72 - Radu Stefan a fost rezerva)

Lecce - Chievo 2-0 (Caserta 47, Castillo 83 - Bogdan Patrascu nu a prins lotul la Chievo)

Meciul dintre Juventus si Udinese se va disputa duminica seara, de la ora 21:30.

Cum arată Adrian Mutu după ce și-a făcut implant de păr FOTO
Adrian Mutu (45 de ani) a apărut pentru prima dată fără șapcă după ce și-a făcut implant de păr la o clinică din Turcia. Adrian Mutu a zburat la o clinică din Turcia în pauza...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...