Mutu, meci mare pentru Fiorentina

Sambata, 23 Aprilie 2011, ora 17:50
3962 citiri

Adrian Mutu a contribuit din plin la victoria obtinuta de Fiorentina, sambata, la Cagliari, scor 2-1.

Folosit titular, atacantul roman a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai oaspetilor, fiind implicat la ambele goluri marcate de Cerci (minutele 45 si 50). La primul, "Briliantul" a pasat decisiv, in timp ce al doilea a pornit din piciorul lui.

In plus, Mutu a fost in permanenta un real pericol pentru poarta gazdelor, pana in minutul 90, cand a fost inlocuit cu Salifu.

Golul celor de la Cagliari a fost inscris de Cossu, in primul minut al reprizei secunde.

Alte rezultate inregistrate sambata in Italia: AS Roma - Chievo 1-0, Bari - Sampdoria 0-1, Bologna - Cesena 0-2, Genoa - Lecce 4-2, Inter - Lazio 2-1, Palermo - Napoli 2-1 si Udinese - Parma 0-2.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Adrian Mutu Cagliari Fiorentina, #Mutu pasa gol, #Cagliari Fiorentina Serie A , #Fiorentina