Mutu, un car de nervi

Duminica, 12 Decembrie 2010, ora 08:20
3005 citiri

Adrian Mutu a fost extrem de nervos pe durata meciului pe care Fiorentina l-a pierdut sambata seara, scor 1-2, in deplasare la Udinese.

Folosit din nou varf impins, Mutu nu s-a simtit deloc in largul sau in aceasta pozitie si si-a certat mai mereu colegii pe durata celor 90 de minute.

Principalii jucatori luati la rost de Mutu au fost Ljaici, Santana si Vargas, carora le reprosa ca nu ii ofera baloane utile.

Chiar si dupa golul superb pe care Santana l-a inscris, Mutu nu s-a calmat si a gesticulat nervos catre colegii sai care facusera un pas prea mare in defensiva.

Imediat cum Udinese a trecut la conducerea jocului, Mutu s-a razbunat si pe adversari. Cu un cartonas galben luat inca din prima repriza pentru un fault dur la Zapata, Mutu a riscat sa fie eliminat cand si-a calcat un adversar spre finalul meciului, dar arbitrul a trecut cu vederea.

Starea de nervozitate a lui Mutu a fost remarcata si de jurnalistii italieni, Firenze Viola notand ca "romanul a fost nervos si a avut o intrare brutala asupra lui Zapata".

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....