Scene incredibile in Olanda: Un fan a patruns pe teren sa bata jucatorii (Video)

Joi, 22 Decembrie 2011, ora 07:25

Scenele de la meciul Petrolul - Steaua, cand un fan a patruns pe teren, s-au petrecut miercuri seara si in Olanda, la derbiul dintre Ajax Amsterdam si AZ Alkmaar.

In minutul 36, un suporter al "lancierilor" a intrat pe teren pentru a-l lovi pe portarul oaspetilor, Esteban Alvarado. Numai ca goalkeeperul nascut in Costa Rica a reactionat si l-a trantit la pamant pe fanul respectiv, dupa care a inceput sa-l loveasca!

Alvarado s-a oprit dupa interventia fortelor de ordine, care l-au retinut pe suporterul lui Ajax, in varsta de 19 ani si aflat in stare de ebrietate la momentul producerii incidentului.

Ca si in cazul lui Martinovici la Ploiesti, Alvarado a primit cartonasul rosu din partea arbitrului, iar jucatorii lui AZ au luat foc.

Pentru a calma spiritele, antrenorul lui AZ Alkmaar, Gertjan Verbeek, a decis sa retraga echipa de pe teren, iar meciul a fost suspendat.

In momentul retragerii oaspetilor, scorul era 1-0 pentru Ajax, insa foarte probabil gruparea din capitala Olandei va pierde meciul la masa verde.

Urmariti, mai jos, incidentele petrecute in timpul meciului Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar: