Real Madrid s-a salvat greu în prima etapă a campionatului din Spania

Luni, 15 August 2022, ora 09:11
2499 citiri
David Alaba a marcat pentru Real FOTO facebook

După ce FC Barcelona a început cu un egal, 0-0 acasă, contra lui Rayo Vallecano, în prima etapă a campionatului din Spania, Real Madrid a debutat și ea șovăielnic în noul sezon.

Campioana Spaniei a jucat în deplasare, la Almeria, unde gazdele au deschis scorul în minutul 6 prin Ramazani.

Madrilenii au revenit abia după pauză prin reuşitele lui Lucas (61) şi Alaba (75).

Partidele Athletic Bilbao - Mallorca, Getafe - Atletico Madrid şi Real Betis - Elche au loc luni.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
A treia victorie la rând pentru Jaqueline Cristian la WTA Madrid, după o revenire de senzație
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian s-a calificat miercuri în turul al doilea al turneului WTA 1000 Mutua Madrid Open, aceasta fiind a treia sa victorie consecutivă, după cele două...