Real Madrid s-a salvat greu în prima etapă a campionatului din Spania

Luni, 15 August 2022, ora 09:11
2298 citiri
David Alaba a marcat pentru Real FOTO facebook

După ce FC Barcelona a început cu un egal, 0-0 acasă, contra lui Rayo Vallecano, în prima etapă a campionatului din Spania, Real Madrid a debutat și ea șovăielnic în noul sezon.

Campioana Spaniei a jucat în deplasare, la Almeria, unde gazdele au deschis scorul în minutul 6 prin Ramazani.

Madrilenii au revenit abia după pauză prin reuşitele lui Lucas (61) şi Alaba (75).

Partidele Athletic Bilbao - Mallorca, Getafe - Atletico Madrid şi Real Betis - Elche au loc luni.

Clubul Bayer Leverkusen a anunţat, miercuri, că s-a despărţit de tehnicianul Gerardo Seoane şi că noul antrenor al echipei este Xabi Alonso. Xabi Alonso a semnat un contract valabil până...
Liga Campionilor: portarul Tătărușanu a fost ”executat” la Londra. Ce-au făcut City, Real Madrid și PSG
Formaţia Manchester City a învins, miercuri seară, cu scorul de 5-0, echipa FC Copenhaga, în grupele Ligii Campionilor. Tot miercuri, Chelsea s-a impus cu 3-0 în meciul cu AC Milan, cu...