Rezultatele 1 - 30 din 1000 (0.226 secunde)
Schimba cuvintele cautate
Filtreaza dupa data
Data inceput
Data sfarsit

Filtreaza dupa publicatie

PREZENEsA la vot la ora 11:00 in ALBA, a fost de 11,19%.

Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 17:25

11,19% dintre alegatori au mers la urne, pana la ora 11:00, in tot judetul Alba. Acum 4 ani prezenta la urne a fost de 11,34%,la ora 11:00
Prezenta la

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Ziarul Apulum ]

PREZENEsA la vot pe orase in judetul Alba la ora 10:00.

Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 17:25

Prezenta la vot a fost de 7,28% pe tot judetul Alba la ora 10:00
Pana la ora 10.00, au votat 22.621 dintre cei 310.563 cetateni cu drept de vot din judetul Alba.
Prezenta la vot pe orase si

Actualitate / stiri Actualitate21 vizite[ Ziarul Apulum ]

PREZENEsA la vot in Judetul Alba, pana la ora 9.00.

Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 17:25

Prezenta la vot in judetul Alba, pana la ora 9.00 a fost de aproximativ 4% dintre alegatorii.

La ora 9.00, prezenta era de 3,94%. Au votat 12.263 persoane din

Actualitate / stiri Actualitate19 vizite[ Ziarul Apulum ]

Bogdan Lazar: Am votat astazi cu speranta ca 30 de ani au fost de ajuns!

Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 11:25

Am votat astazi cu speranta ca 30 de ani au fost de ajuns! Am votat pentru un oras cu adevarat prosper, care sa ne dea incredere noua tinerelor generatii ca merita sa luptam pentru viitorul nostru, ca nu am gresit atunci cand am decis sa ramanem in Alba Iulia, sa ramanem in Romania! Am votat de asemenea cu un sentiment de mare dezamagire vazand cat de mult s-au zbatut unii cheltuind iresponsabil cateva miliarde de lei din bugetul local in ultimele 3 saptamani, pentru a salva imaginea unui

Actualitate / stiri Actualitate20 vizite[ Ziarul Apulum ]

Radu Cristian: Astazi este o zi importanta pentru comunitatea in care traim.

Duminica, 27 Septembrie 2020, ora 11:25

Astazi este o zi importanta pentru comunitatea in care traim, ziua in care exercitarea dreptului de vot, devine o obligatie morala pentru toti cetatenii. Am iesit la vot impreuna cu familia mea si va indemn cu sinceritate sa faceti acelasi lucru, pentru viitorul nostru, al celor dragi. Promovarea

Actualitate / stiri Actualitate18 vizite[ Ziarul Apulum ]

La Alba Iulia, votati Alin Stanciu si echipa PSD! Votati pentru o administratie corecta si eficienta!

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 17:25

In municipiul Alba Iulia, PSD a venit in fata dumneavoastra cu un program concret, sustinut de o echipa de profesionisti, un program care cuprinde proiecte sustenabile pentru dezvoltarea comunitatii albaiuliene.
Alin Stanciu, candidatul Partidului Social Democrat la Primaria municipiului Alba Iulia este un tanar antreprenor, muncitor si hotarat, implicat in viata orasului, care a demonstrat ca atunci cand iti doresti ceva cu adevarat, cu multa munca si sacrificii, reusesti sa-ti atingi

Actualitate / stiri Actualitate7 vizite[ Ziarul Apulum ]

PSD aduce schimbarea in municipiul Aiud!

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 17:25

Ne dorim ca aceste alegeri locale sa aduca mult asteptata schimbare si in municipiul Aiud, unde Delia Angela Gheorghita este candidatul PSD la primaria din localitate. Schimbarea inseamna respect fata de cetatenii municipiului si nevoile lor! Schimbarea inseamna cresterea calitatii vietii: mai multe locuri de munca si mai bine platite, strazi modernizate, sanse reale pentru tineri si siguranta zilei de maine. Schimbarea inseamna transparenta decizionala si cheltuirea cu chibzuinta a banului

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Ziarul Apulum ]

METEO - Avertizare COD PORTOCALIU de instabilitate atmosferica temporar accentuata pentru judetul Alba

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 11:57

Vineri, 25 septembrie, ANM a emis o avertizare COD PORTOCALIU de instabilitate atmosferica temporar accentuata pentru judetul Alba si alte judete ale tarii. (vezi harta)
AVERTIZARE METEOROLOGICA
COD GALBEN
Interval de valabilitate: 25 septembrie, ora 23:00 - 27 septembrie, ora 06:00
Fenomene vizate: cantitati de apa insemnate, instabilitate atmosferica temporar accentuata, intensificari ale vantului
Zone afectate: conform textului si hartii
In intervalul mentionat va ploua in toate regiunile,

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Ziarul Apulum ]

Trei medalii de argint si doua de bronz pentru halterofilii CS Unirea Alba Iulia, la Campionatul National de Juniori

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 11:27

Halterofilii juniori legitimati la CS Unirea Alba Iulia au obtinut rezultate foarte bune la prima competitie la care au participat dupa ridicarea graduala a restrictiilor impuse in contextul pandemiei de COVID-19.
Astfel, la Campionatul National de Juniori, desfasurat in perioada 21-25 septembrie, la Arad, Nastase Robert Ionut a obtinut 3 medalii de argint, in vreme ce Vilcu Nicu Alexandru a obtinut 2 medalii de bronz. Halterofilii CS Unirea Alba Iulia sunt pregatiti de catre prof. Ioan Fratila.

Sport / stiri Sport3 vizite[ Ziarul Apulum ]

Radu Cristian, candidatul PSD la primaria municipiului Sebes:"Vreau sa fiu un primar pentru cetateni!"

Vineri, 25 Septembrie 2020, ora 11:25

Joi, 24 septembrie, invitatii emisiunii electorale de la radio HIT FM Alba au fost Radu Cristian, candidatul PSD la primaria municipiului Sebes si Claudiu Pasare, expert in afaceri europene.
Cu aceasta ocazie Radu Cristian a tinut sa declare urmatoarele:
"In timpul campaniei sebesenii ne-au primit extraordinar. Le-am spus personal ca voi fi aproape de ei si primaria va fi deschisa pentru toti. Vreau sa fiu un primar pentru cetateni, sa fiu in slujba cetatenilor.

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Ziarul Apulum ]

Numarul romanilor infectati cu COVID-19 pana in prezent a ajuns la 118.054

Joi, 24 Septembrie 2020, ora 14:28

BULETIN DE PRESA
24 septembrie 2020, ora 13.00
Pana astazi, 24 septembrie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 118.054 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID - 19).
94.877 de pacienti au fost declarati vindecati.
In urma testelor efectuate la nivel national, fata de ultima raportare, au fost inregistrate 1.639 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2 (COVID - 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distributia pe judete a

Life Show / stiri Actualitate7 vizite[ Ziarul Apulum ]

Atentie soferi! Restrictie de circulatie pe sensul de mers Sebes catre Sibiu al autostrazii A1 Sibiu-Deva

Joi, 24 Septembrie 2020, ora 11:56

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza ca joi, 24 septembrie, este instituita restrictie de circulatie pe sensul de mers Sebes catre Sibiu al autostrazii A1 Sibiu-Deva, la kilometrul 306, in zona municipiului Sebes, judetul Alba,

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Ziarul Apulum ]

Clement Negrut, candidatul PMP la functia de presedinte al Consiliului Judetean Alba:"Suntem solutia pentru un judet prosper si puternic"

Joi, 24 Septembrie 2020, ora 11:25

Miercuri, 23 septembrie, invitatii emisiunii electorale de la radio HIT FM Alba au fost Clement Negrut, candidatul PMP la functia de presedinte al Consiliului Judetean Alba si Silviu Badila, candidatul PMP la primaria municipiului Sebes.
In cadrul acestei emisiuni, Clement Negrut a declarat:
"Suntem solutia pentru un judet prosper si puternic. Mi-am facut campania electorala de la principiul ca stiu foarte bine judetul. Ma uit la ce a fost si ce avem acum. Pana in 1995, in Apuseni industria

Actualitate / stiri Actualitate11 vizite[ Ziarul Apulum ]

Spitalului Judetean de Urgenta Alba Iulia va primi 10 ventilatoare pulmonare mecanice

Miercuri, 23 Septembrie 2020, ora 17:25

Miercuri, 23.09.2020, Ministerul Fondurilor Europene si Municipiul Alba Iulia au semnat contractul de finantare pentru achizitia de echipamente pentru consolidarea capacitatii sistemului medical public din Alba Iulia pentru gestionarea situatiei de urgenta cauzata de criza COVID-19.
Este vorba despre decontarea costurilor de achizitie a celor 10 ventilatoare pulmonare mecanice achizitionate de Primaria Alba Iulia si transferate in proprietatea Spitalului Judetean de Urgenta Alba Iulia.
Valoarea

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Ziarul Apulum ]

GCS: 1767 de noi infectari cu COVID-19 inregistrate in Romania in ultimele 24 de ore!!!

Miercuri, 23 Septembrie 2020, ora 14:26

BULETIN DE PRESA
23 septembrie 2020, ora 13.00
Pana astazi, 23 septembrie, pe teritoriul Romaniei, au fost confirmate 116.415 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID - 19).
93.558 de pacienti au fost declarati vindecati.
In urma testelor efectuate la nivel national, fata de ultima raportare, au fost inregistrate 1.767 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS - CoV - 2 (COVID - 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distributia pe judete a

Life Show / stiri Actualitate10 vizite[ Ziarul Apulum ]

Alerta!!! Trei noi focare de Coronavirus depistate de DSP Alba in judet!!!

Miercuri, 23 Septembrie 2020, ora 14:26

Miercuri, 23 septembrie, DSP Alba a raportat ca pana in prezent, in judetul Alba au fost inregistrate 1593 de persoane depistate pozitiv cu Coronavirus, cu 45 mai multe decat la ultima raportare.
Tot pana in prezent au fost inregistrate 1151 de persoane vindecate si 61 decese.
Marti, 22 septembrie in Alba au fost prelucrate 847 probe (550 la DSP si 297 la SJU).
Numarul total de teste efectuate pana in prezent in judet a ajuns la 73425.
DSP Alba precizeaza ci numarul crescut de cazuri din

Actualitate / stiri Actualitate21 vizite[ Ziarul Apulum ]

CNSU a decis ca unitatile de invatamant in care vor fi sectii de votare sa fie inchise intre 25 si 29 septembrie

Miercuri, 23 Septembrie 2020, ora 14:25

Miercuri, 23 septembrie, Comitetul National pentru Situatii de Urgenta a decis prin Hotararea nr. 46/22 septembrie 2020 ca intre 25 si 29 septembrie sa fie suspendata activitatea didactica in unitatile de invatamant in care vor fi organizate sectii de votare pentru alegerile locale care vor avea loc in data de 27 septembrie.
"HOTARARE nr. 46 din 22.09.2020
privind suspendarea activitatilor didactice in unitatile de invatamant preuniversitar in care sunt organizate sectii de votare pentru

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Ziarul Apulum ]

Radu Cristian, candidatul PSD la primaria Sebes:"Se vede o incompetenta foarte mare la Dorin Nistor!"

Miercuri, 23 Septembrie 2020, ora 11:25

Marti, 22 septembrie, invitatii emisiunii electorale de la radio HIT FM Alba au fost Radu Cristian, candidatul PSD la primaria Sebes si Alexandru Dancila, fost primar din partea PSD al municipiului Sebes.
In cadrul acestei emisiuni, Radu Cristian a declarat:
"Lumea trebuie sa inteleaga ca noi, cei din generatia tanara a PSD nu am venit sa ii indepartam pe seniorii din partid. Noi ne bucuram de sprijinul si de experienta lor si asta ne va fi utila si pe viitor. Exemplu de senior al partidului

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Ziarul Apulum ]

Alin Stanciu si echipa PSD pentru Consiliul Local: "Alba Iulia trebuie sa redevina un oras pentru oameni"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 17:25

Mobilitatea urbana trebuie regandita astfel incat Alba Iulia sa redevina un oras al oamenilor - nu al autoturismelor - cu mai multe alei pietonale, piste pentru biciclisti si spatii verzi.
Alba Iulia a fost un oras pentru oameni doar in urma cu zeci de ani, cand autoturismele erau de zece ori mai putine. Numarul masinilor a crescut, incet, dar sigur, iar in lipsa unei strategii clare de dezvoltare, pe termen lung, cu proiecte legate intre ele, care sa formeze un tot unitar, avem orasul de

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Ziarul Apulum ]

Ioan Dirzu:"Ne aparam crezul politic si sustinem cresterea pensiilor, a salariilor si dublarea alocatiilor!"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 17:25

Am strabatut multe localitati ale judetului, am fost in municipiul Sebes, Aiud, Blaj, in orasele Teius, Cugir, Ocna Mures, in zona Muntilor Apuseni, si in multe alte zone ale Albei. Oamenii cu care am stat de vorba mi-au spus ca isi doresc salarii si pensii mai mari, pentru ca nu se mai descurca de la o luna la alta, si vor alocatii mai mari pentru copiii lor. Atunci cand PSD a fost la guvernare a inteles oamenii si nevoile lor, la fel cum o facem si acum! Nimeni nu ne poate interzice sa fim

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Ziarul Apulum ]

Radu Cristian:"Sportul inseamna inainte de toate sanatate!"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 17:25

Una din prioritatile urmatorilor patru ani va fi infrastructura sportiva si investitia sustinuta in sportul local. Asa cum bine stiti, municipiul in care traim are o bogata traditie in sportul de echipe, fie ca vorbim de fotbal sau de handbal. Ca tanar care a practicat sportul de performanta, promit sa ma angajez pentru a reinfiinta echipele locale de handbal si de fotbal.
Stim foarte bine ce performante au reusit sebesenii in aceste doua ramuri sportive, stim ce emulatie si ce emotie ar crea

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Ziarul Apulum ]

Parlamentul a votat CRESTEREA cu 40% a punctului de pensie!!!

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 16:56

Marti, 22 septembrie, Parlamentul Romaniei a adoptat proiectul privind rectificarea bugetului de stat.
Cel mai asteptat punct din cadrul acestei rectificari a fost amendamentul PSD referitor la cresterea punctului de pensie cu 40%.
Dupa dezbateri s-a trecut la vot si proiectul a fost aprobat cu

Actualitate / stiri Actualitate8 vizite[ Ziarul Apulum ]

DSP Alba: 19 persoane depistate pozitiv cu Coronavirus in judetul Alba in ultimele 24 de ore!!!

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 14:28

Marti, 22 septembrie, DSP Alba a raportat ca numarul total de persoane depistate pana in prezent infectate cu Coronavirus in judetul Alba a ajuns la 1548, cu 19 mai multe decat in raportarea precedenta.
Tot de la inceputul pandemiei au

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Ziarul Apulum ]

Corneliu Muresan: "Sprijin pentru tinerii antreprenori - proiect al PSD la Consiliul Judetean Alba"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 14:27

Cooperarea si parteneriatul intre autoritatile publice locale, consiliul judetean si mediul de afaceri sunt extrem de importante pentru dezvoltarea economica a business-urilor locale, crearea de locuri de munca mai bune si chiar prevenirea depopularii.
Autoritatile publice locale si consiliul judetean trebuie sa colaboreze pentru dezvoltarea parcurilor industriale si, impreuna, sa puna la dispozitia firmelor autohtone si marilor companii straine terenuri dotate cu retele de apa, canalizare, gaz,

Actualitate / stiri Actualitate13 vizite[ Ziarul Apulum ]

Ioan Dirzu:"Beneficiile" guvernarii PNL: scumpirea alimentelor si umilirea romanilor!"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 14:27

Nu ne gandeam ca dupa perioada de trista amintire a guvernarii Basescu-Boc, din 2009-2011, tara noastra va mai trece atat de repede printr-o noua criza economica, generata, de aceasta data, de guvernul Orban-Johannis. Din cauza nepasarii fata de viata romanilor, avand ca pretext pandemia, PNL a saracit bugetul si a trimis Romania in cea mai acuta criza economica de la Revolutie incoace. Urmarind datele statistice observam ca salariul mediu a scazut considerabil, ceea ce reprezinta o premiera

Actualitate / stiri Actualitate12 vizite[ Ziarul Apulum ]

Alin Stanciu:"FAEsARNICIA unui personaj nefast pentru politica, un exemplu de traseism DOAR IN FOLOS PROPRIU"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 14:27

"Ne aflam in fata unui moment unic pentru generatia noastra", isi incepe implorarea catre albaiulieni candidatul USR (in)PLUS, Plesa Gabriel Codru... manipuland ca-n Codru!
Da, ne aflam in momentul unic pentru generatia noastra, in care descoperim FAEsARNICIA unui personaj nefast pentru politica, un exemplu de traseism DOAR IN FOLOS PROPRIU.
"Alaturi de tine schimbam Alba Iulia in bine" - repeta el obsesiv mizand pe faptul ca o minciuna repetata suficient de mult va fi perceputa ca un adevar.

Actualitate / stiri Actualitate15 vizite[ Ziarul Apulum ]

PSD Alba Iulia:"La Primaria Alba Iulia legea-i lege, dar nu si pentru PNL si firmele de casa!"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 11:25

S-a vorbit mult despre modul in care o firma privata, de fapt, un ONG - Societatea de Transport Public Alba (STP), reuseste sa supravietuiasca de ani de zile, obtinand intotdeauna un profit frumusel, gratie finantarii de la bugetul local. STP are cel mai avantajos contract, in timp ce noi, locuitorii municipiului, trebuie sa suportam cheltuielile cu transportul in comun din propriul buzunar, pentru bunastarea celor de la STP, desigur, platim huzurul pe bani publici. Tot noi, cetatenii, cu

Actualitate / stiri Actualitate10 vizite[ Ziarul Apulum ]

Halalai Danut Emil, candidatul Pro Romania la functia de consilier judetean:"Este foarte important sa fii aproape de cetateni atunci cand acestia au nevoie"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 11:25

Luni, 21 septembrie, invitatii emisiunii electorale de la radio HIT FM Alba au fost Halalai Danut Emil, candidatul Pro Romania la functia de consilier judetean si Habean Antoniu Sorin, candidatul Pro Romania la primaria municipiului Sebes.
Cu aceasta ocazie, Halalai Danut Emil a precizat:
"Am incercat intotdeauna sa fiu foarte aproape de cetateni. Este foarte important sa fii aproape de cetateni atunci cand acestia au nevoie. Este important sa fii aproepe de ei la bucurii dar si la necazuri,

Actualitate / stiri Actualitate9 vizite[ Ziarul Apulum ]

Ioan Dirzu:"PSD se tine de cuvant:Astazi am facut dreptate pentru pensionari si profesori!"

Marti, 22 Septembrie 2020, ora 11:25

Astazi am votat, alaturi de colegii mei din PSD, pentru cresterea punctului de pensie cu 40% . Este un lucru pe care toti cetatenii cu care am discutat si m-am intalnit in campanie il doreau. Si acum, ca de fiecare data, ne-am tinut de cuvant!
Am facut dreptate pentru 5 milioane de pensionari! Pensiile trebuie sa creasca cu 40 la suta! Romanii trebuie sa stie adevarul, faptul ca sunt bani pentru pensionari si profesori. Iohannis si Orban au umilit destul persoanele in varsta! Le-au amendat in

Actualitate / stiri Actualitate7 vizite[ Ziarul Apulum ]

Jinaru Ion Daniel:"Asta inseamna sa ai tupeu a la Rares Bogdan! Sa vezi o darapanatura si sa spui ca asa trebuie sa arate!"

Luni, 21 Septembrie 2020, ora 14:25

Rares Bogdan a fost intr-o mica vizita la noi in oras, in Ocna Mures. Doar ca, de fapt, vizita lui electorala pare sa fi fost una legata de singura lui idee, una fixa: pe ce sa mai puna mana!?
Si, clar, ochii i-au cazut pe baile sarate si baza de tratament, aflate acum in construire, inca departe de finalizare, dar pe care le vede gata pregatite, doar pentru el... Probabil se gandesc sau poate chiar s-a stabilit, impreuna cu Primarul Vinteler si Viceprimarul Paul Podariu, supusii din primaria

Actualitate / stiri Actualitate16 vizite[ Ziarul Apulum ]


Prima   1   2   3   4   5   6   >>   Ultima