Ce da Blajul! LKS Commercecon Lodz - Volei Alba Blaj 1-3. Debut cu victorie in grupele Ligii Campionilor

Joi, 09 Noiembrie 2023, ora 11:13
106 citiri
Campioana Romaniei, Volei Alba Blaj a castigat miercuri seara, scor 3-1, in deplasare, pe terenul formatiei poloneze LKS Commercecon Lodz, in primul meci din grupa E a Ligii Campionilor la volei feminin.
Partida a durat aproape 2 ore, pe seturi scorul fiind 25-23, 19-25, 31-29, 25-17.
Echipa din "Mica Roma" a castigat primul set la 23, dar a cedat urmatorul la 19.
Setul decisiv in disputa din Polonia, a fost setul al treilea in care Blajul a salvat trei ...citește toată știrea