Barcelona s-a salvat în minutul 94! Cine a fost omul meciului pentru catalani

Duminica, 08 Mai 2022, ora 10:04
2858 citiri
Jordi Alba FOTO facebook

FC Barcelona a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Betis Sevilla, într-un meci din etapa a 35-a a campionatului Spaniei.

Omul meciului pentru catalani a fost fundașul Jordi Alba, care a pasat decisiv în minutul 74, la golul lui Ansu Fati, iar apoi a marcat golul victoriei în minutul 90+4. Între timp, Bartra egalase în minutul 79.

Grație acestei victorii, echipa lui Xavi și-a asigurat prezența în ediția viitoare a Ligii Campionilor.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...