Alegeri parlamentare Campanie electorala in ziua votului

Duminica, 30 Noiembrie 2008, ora 17:18
1103 citiri
Alegeri parlamentare Campanie electorala in ziua votului
Foto: contrasens.com

Un primar din Valea Jiului a amenintat sambata ca opreste alegerile deoarece prin Vulcan, orasul administrat de el, au defilat mai multe masini inscriptionate cu numele unui candidat PSD.

Primarul din Vulcan, Gheroghe Ile spune ca nu este legal ca un candidat sa-si faca si in ziua scrutinului campanie electorala, iar nimeni sa nu se sesizeze, informeaza cotidianul Adevarul.

"Nu se poate ca masini inscriptionate "Resmerita deputat" sa se plimbe intruna pe toate strazile din oras. Daca nu se iau masuri oprim toate sectiile de votare", a declarat Ile.

Sebastian Burduja, după criticile lui JD Vance: „Pe rețelele sociale este un festival al nostalgiei și regretelor pentru epoca de aur”
Sebastian Burduja, după criticile lui JD Vance: „Pe rețelele sociale este un festival al nostalgiei și regretelor pentru epoca de aur”
Sebastian Burduja, ministrul Energiei, a comentat sâmbătă, 15 februarie, criticile vicepreședintelui american JD Vance cu privire la anularea alegerilor în România. Burduja spune că în...
Omenirea se frământă la Munchen, Marcel Ciolacu „escaladează” garduri la București în căutarea pisicii pierdute. „Am uitat să închid ușa și pisica a fugit afară” VIDEO
Omenirea se frământă la Munchen, Marcel Ciolacu „escaladează” garduri la București în căutarea pisicii pierdute. „Am uitat să închid ușa și pisica a fugit afară” VIDEO
În timp ce la Munchen, Germania, liderii lumii discută despre securitate, la București, Marcel Ciolacu, postează clipuri pe TikTok din București. Premierul și-a informat urmăritorii...
#alegeri parlamentare 2008, #masini inscriptionate electoral, #in ziua votului, #valea jiului , #alegeri parlamentare 2008
  1. Sebastian Burduja, după criticile lui JD Vance: „Pe rețelele sociale este un festival al nostalgiei și regretelor pentru epoca de aur”
  2. Omenirea se frământă la Munchen, Marcel Ciolacu „escaladează” garduri la București în căutarea pisicii pierdute. „Am uitat să închid ușa și pisica a fugit afară” VIDEO
  3. Partidul care îl susține oficial pe Nicușor Dan la alegerile prezidențiale. „Au confiscat puterea în România și își imaginează că li se cuvine orice”
  4. CTP a dezvăluit un secret despre Laura Vicol: ”Blonda nordică a lui Moft Ciolacu nu va face nicio zi”
  5. Președintele interimar Ilie Bolojan a chemat mediul de afaceri la Cotroceni. Discuții despre „organizarea unor alegeri libere și corecte”
  6. Gabriela Firea sau Gabriela Szabo? Alegerea lui Nicușor Dan: ”A făcut inclusiv nişte chestiuni de ordin penal”
  7. Victor Ponta, mesaj „anti-sistem" după discursul lui JD Vance: „Sistemul și echipa oligarhică ce a stăpânit România pe vremea lui Iohannis nu mai poate să se perpetueze la putere prin aceleași metode"
  8. Nicușor Dan vrea USR la guvernare. Ce șanse are moțiunea de cenzură anti-PSD-PNL-UDMR, în opinia candidatului la prezidențiale
  9. Nicușor Dan știe ce scor are în sondaje: „Călin Georgescu se va lupta cu mine în turul 2"
  10. Cine e românca aleasă într-o funcție importantă în Republica Moldova