Ziare.com

Alegeri parlamentare Prahova 2012

de Diana Robu
Sambata, 01 Decembrie 2012, ora 18:29

   

Alegeri parlamentare Prahova 2012
Locuitorii din Prahova sunt chemati, pe 9 decembrie, pentru a-i alege pe cei care ii vor reprezenta, in urmatorii patru ani, in Parlament.

USL intra in lupta electorala in Prahova cu mogulul Sebastian Ghita, in timp ce Roberta Anastase este cel mai cunoscut politician al ARD care candideaza in acest judet.

Alegeri parlamentare Neamt 2012
Alegeri parlamentare Prahova 2012
Alegeri parlamentare Arad 2012
Alegeri parlamentare Sibiu 2012

Din partea USL, urmatorii candidati se lupta, pe 9 decembrie, pentru voturile prahovenilor:

Mircea Rosca - PNL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Virgil Guran - PNL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gratiela - Leocadia Gavrilescu - PNL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Sebastian Ghita - PSD - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Sorin Teju - PNL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Sorin Chivu - UNPR - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Alexandri Nicolae - PNL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Vlad Alexandru Cosma - PSD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Alexandru - Mihai Stefanescu - PC - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Ion Eparu - PSD - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Paul Dumbravanu - PNL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Andrei Valentin Sava - PSD - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Georgica Severin - PSD - Colegiul 1 Senat
Daniel Savu - PSD - Colegiul 2 Senat
Ion Luchian - PNL - Colegiul 3 Senat
Stefan Radu Oprea - PSD - Colegiul 4 Senat
Augustin Constantin Mitu - PSD - Colegiul 5 Senat

Din partea ARD vor lupta, in alegerile din 9 decembrie:

Cristian - Ion Burlacu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alexandru Serghei Anghel - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dumitru Daniel Neagoe - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Sofia Mihailescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mihai Cristian Apostolache - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dragos Ionel Gunia - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Dan Ciolac - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Cristian Apostol - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

George Ionescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Adrian Florin Dobre - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Robert Anastase - PDL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Nicoleta Catalina Bozianu - PDL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Alexandru Matei - PDL - Colegiul 1 Senat
Aurelia Simona Schnelbach - FC - Colegiul 2 Senat
Gabriel Sandu - PDL - Colegiul 3 Senat
Adrian Emanuil Semcu - FC - Colegiul 4 Senat
Andrei Liviu Volosevici - PDL - Colegiul 5 Senat

Din partea PP-DD intra in batalia electorala:

Ezaru Ciprian - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Nica Marcel - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Socoleanu Marcel-Radu - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Neagu Ion Colegiul - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Tanasescu Tudor - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Tanase Razvan-Ionut - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Niculcea Nicolae - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Stoica Gheorghe - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Mihai Vasile - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Anghel Gabriela-Lola - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Cioraneanu Nicolae Ovidiu - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Nita Catalin-Razvan - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Pitigoi Ioan-Adrian - Colegiul 1 Senat
Dinescu Dorin Colegiul - Colegiul 2 Senat
Ionita Dan-Aurel - Colegiul 3 Senat
Bellu Claudiu-Mihai - Colegiul 4 Senat
Minea Constantin Gabriel - Colegiul 5 Senat

Pe listele UDMR candideaza:

Andras Lorand - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihaly Peter - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Biro Barna-Botond - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Fancsali Janos - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Fancsali Kalman - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Gal Barna - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Grunstein Szabolcs-Tibor - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Incze Csongor - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Magyari Zsolt-Oszkar - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Sandor Barna - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Laszlo Stefan - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Magdo Janos - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Dari Toma Colegiul - Colegiul 1 Senat
Rozs Rita-Eva Colegiul - Colegiul 2 Senat
Boti Sandor-Csaba - Colegiul 3 Senat
Berki Edith Colegiul - Colegiul 4 Senat
Kovacs Zoltan-Szabolcs - Colegiul 5 Senat

Totodata, din partea PRM au intrat in cursa electorala:

Neacsu Alexandru - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Tudor Marcu - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Dragu Cristinel - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Musat Cornel-Sorin - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Pascut Spirache - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Manoli Adriana - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Luca Vasile Colegiul 12 Camera Deputatilor

Craescu Silviu - Colegiul 1 Senat
Pacaleanu Constantin - Colegiul 3 Senat
Dragu Constantin - Colegiul 4 Senat

Candidatii PER:

Niculescu Ana-Cristina - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ionita Daniel - Colegiul 5 Senat

Candidatii Partidului Popular:

Sandru Nicolae - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Mihalceanu Stelian - Colegiul 4 Senat

Partidul Social Democrat al Muncitorilor:

Oprea Radu - Colegiul 4 Senat

Candidatii Partidului Popular si al Protectiei Sociale:

Barbu Neculai - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Gherghina Ioan - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Mitroi Florea - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Tudor Gheorghe - Colegiul 4 Senat

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2282 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor