Alegeri parlamentare Timis 2012

Marti, 27 Noiembrie 2012, ora 07:17
2958 citiri
Alegeri parlamentare Timis 2012

Locuitorii judetului Timis sunt chemati la urne, pe 9 decembrie, pentru a-i alege pe cei care ii vor reprezenta, in urmatorii patru ani, in Parlament.

Fostul presedinte al Senatului, actualul sef PDL Vasile Blaga, dar si socrul premierului Ponta, pesedistul Ilie Sarbu, candideaza in acest judet:

Camera Deputatilor

Colegiul 1: Cornel Samartinean (PDL), Horia Cristian (PNL), Petrica Folica (PP-DD), Francisc Halasz (UDMR), Violeta Buta (PRM)

Colegiul 2: Alain Rus (PDL), Sorin Grindeanu (PSD), Florian Cret (PP-DD), Zsolt Molnar (UDMR), Gheorghe Staiculescu (PRM)

Colegiul 3: Adran Orza (PNTCD), Maria Grapini (PC), Marius Dugulescu (PP-DD), Andrei Kiss (UDMR), Gheroghe Pribeanu (PRM)

Colegiul 4: Ovidiu Ciuhandu (PDL), Ion Raducanu (UNPR), Maria Barna (PP-DD), Andrei Molnar (UDMR), Florian Velimirovici (PRM), Adrian Gociu (independent)

Colegiul 5: Alin Popoviciu (PDL), Cosmin Costa (PNL), Iulian Coroama (PP-DD), Gabor Toth (UDMR), Catalin Ciocoiu (PRM)

Colegiul 6: Valeriu Tabara (PDL), Catalin Tiuch (PSD), Petru Juravle (PP-DD), Endre Kiss (UDMR), Ioan Bercia (PRM)

Colegiul 7: Mihai Bojin (PDL), Sorin Stragea (PSD), Ramona Contescu (PP-DD), Carol Kiss (UDMR), Viorica Ceausu (PRM)

Colegiul 8: Marin Popescu (PDL), Petru Andea (PSD), Adrian Diaconu (PP-DD), Mihai Takacs (UDMR), Vasile Dumitrescu (PRM)

Colegiul 9: Tiberiu Lelescu (PDL), Dorel Covaci (PSD), Florian Zanfir (PP-DD), Erika Pastean (UDMR), Daniel Morariu (PRM)

Colegiul 10: Petru Roman (PDL), Gheorghe Ciobanu (PSD) Octavian Hinoveanu (PP-DD), Iuliana Komsa (UDMR), Nicolae Croitoru (PRM)

Senat

Colegiul 1: Teodor Maries (Forta Civica), Beni-Oni Ardelean (PNL), Mircea Purceld (PP-DD), Francisc Szabo (UDMR), Ludovic Mardari (PRM), Zsolt Kasa (PPMT - Partidul Popular al Maghiarilor din Transilvania)

Colegiul 2: Gheorghe David (PDL), Petru Ehegartner (PNL), Ilie Bertea (PP-DD), Csaba Farkas (UDMR), Livius Tarnea (PRM), Peter Schwartz (PPMT)

Colegiul 3: Vasile Blaga (PDL), Matei Suciu (PSD), Liviu Mataca (PP-DD), Gabor Kaba (UDMR), Gavril Rosian (PRM)

Colegiul 4: Marinel Pasca (PDL), Ilie Sarbu (PSD), Ioan Iovescu (PP-DD), Adal Szabo (UDMR), Dorel Bujorean (PRM)

Citește și:
De ce are AUR succes în ”afacerea” politică. Comparativ, ”business-ul” USR e în faliment: ”Nu există acolo unde a câștigat alegerile”
De ce are AUR succes în ”afacerea” politică. Comparativ, ”business-ul” USR e în faliment: ”Nu există acolo unde a câștigat alegerile”
AUR și USR sunt în opoziție, însă se pare că doar unul dintre cele două partide are succes în ”afacerile politice”, pe când celălalt arată tot mai mult ca un business în...
Doi jurnaliști au fost amendați de CNA cu 10.000 de lei pentru că și-au permis să discute despre doctoratul plagiat al lui Lucian Bode VIDEO
Doi jurnaliști au fost amendați de CNA cu 10.000 de lei pentru că și-au permis să discute despre doctoratul plagiat al lui Lucian Bode VIDEO
Jurnaliștii postului B1TV, Răzvan Zamfir și Radu Buzăianu, au primit o amendă din partea CNA pentru o emisiune în cadrul căreia au dezbătut subiectul lucrării de doctorat plagiate de...