Rezultate alegeri parlamentare 2012: Lista finala de senatori si deputati

Marti, 11 Decembrie 2012, ora 22:59
36375 citiri
Rezultate alegeri parlamentare 2012: Lista finala de senatori si deputati

Biroul Electoral Central (BEC) a publicat lista mandatelor de senatori atribuite pe judete.

Astfel, potrivit centralizarii tuturor datelor, la Camera Deputatilor USL a obtinut 58,63%, ARD - 16,50%, PP-DD - 13,99% si UDMR 5,13%. La Senat, USL a obtinut 60,10%, ARD - 16,70%, PP-DD - 16,65% si UDMR 5,23%.

Numarul parlamentarilor din viitoarea legislatura va fi de 588, fata de 471 se senatori si deputati, cati sunt in prezent.

USL va detine in Parlament 395 de mandate (122 de senatori si 273 de deputati), ARD va avea 80 de mandate (24 de senatori si 56 de deputati), PP-DD va avea 68 de mandate (21 de senatori si 47 de deputati), iar UDMR va avea 27 de mandate (9 senatori si 18 deputati), a anuntat, marti seara, BEC.

SENAT

ALBA:

Atanasiu Teodor - USL (PNL)

Peres Alexandru - ARD (PDL)

Vom avea 588 de parlamentari - Vezi cine a intrat si cine a pierdut la mustata un mandat

ARAD:

Ungureanu Mihai Razvan - ARD (FC)

Cristina Ioan - USL (PNL)

Igas Traian Constantin - ARD (PDL)

ARGES:

Popa Ion - USL (PNL)

Valeca Serban Constantin - USL (PSD)

Cristache Iulian - PPDD

Tamaga Constantin - USL (PSD)

Zisu Ionut Elie - USL (PNL)

BACAU:

Luchian Dragos - USL (PNL)

Nistor Vasile - USL (PC)

Tataru Dan - USL (PSD)

Draghici Damian - USL (UNPR)

Bujor Dumitru Marcel - PPDD

BIHOR:

Biro Rozalia Ibolya - UDMR

Bodea Cristian Petru - USL (PNL)

Boeriu Valeriu Victor - USL (PNL)

Ghilea Gavrila - ARD (PDL)

Bodog Dorin Mircea - USL (PNL)

BISTRITA NASAUD:

Dobra Dorin Mircea - USL (PNL)

Florian Daniel Cristian - ARD (PDL)

Denes Ioan - USL (PNL)

BOTOSANI:

Federovici Doina Elena - USL (PSD)

Mihailescu Petru Serban - USL (UNPR)

Popescu Corneliu - PPDD

Grigoras Viorel - USL (PNL)

BRASOV:

Grapa Sebastian - USL (PNL)

Coste Marius - PPDD

Chiriac Viorel - USL (PSD)

Popa Nicolae Vlad - ARD (PDL)

Ghise Ioan - USL (PNL)

Neculoiu Marius - USL (PNL)

BRAILA:

Rotaru Ion - USL (PSD)

Boboc Catalin - USL (PNL)

Mihai Cristian Danut - PPDD

BUZAU:

Teodorovici Eugen Orlando - USL (PSD)

Tudor Doina Anca - USL (PNL)

Mocanu Victor - USL (PSD)

Popa Constantin - PPDD

CARAS-SEVERIN:

Durut Aurel - USL (PSD)

Secasean Iosif - USL (PNL)

Purec Ion Simeon - PPDD

CALARASI:

Tomoiaga Stefan Liviu - USL (PNL)

Dumitrescu Iulian - USL (PNL)

CLUJ:

Tise Alin Paunel - ARD (PDL)

Lazslo Attila - UDMR

Nicoara Marius Petre - USL (PNL)

Cordos Alexandru - USL (PSD)

CONSTANTA:

Hasotti Puiu - USL (PNL)

Moga Nicolae - USL (PSD)

Vasiliev Marian - PPDD

Mazare Alexandru - USL (PSD)

Chiru Gigi Christian - ARD (PDL)

Banias Mircea Marius - USL (PC)

COVASNA:

Klarik Laszlo Attila - UDMR

Obreja Marius Lucian - USL (PNL)

Olosz Gergely - UDMR

DAMBOVITA:

Badea Leonardo - USL (PSD)

Rosca Stanescu Sorin Stefan - USL (PNL)

Calcan Valentin Gigel - USL (PSD)

Isaila Marius Ovidiu - ARD (PDL)

DOLJ:

Anghel Cristiana Irina - USL (PC)

Dinca Marinica - ARD (PDL)

Solomon Antonie - PPDD

Fifor Mihai Viorel - USL (PSD)

Voinea Florea - USL (PSD)

Oprea Mario Ovidiu - USL (PNL)

Geoana Mircea Dan - USL (PSD)

GALATI:

Marin Nicolae - PPDD

Butunoi Ionel Daniel - USL (PSD)

Saghian Gheorghe - USL (PSD)

Ichim Paul - USL (PNL)

Durbaca Eugen - USL (PC)

GIURGIU:

Badalau Niculae - USL (PSD)

Iliescu Lucian - USL (PNL)

GORJ:

Popescu Dumitru Dian - USL (PNL)

Barbu Tudor - PPDD

Grebla Toni - USL (PSD)

HARGHITA:

Tanczos Barna - UDMR

Verestoy Attila - UDMR

HUNEDOARA:

Nicula Vasile Cosmin - USL (PSD)

Vochitoiu Haralmabie - PPDD

Paran Dorin - USL (PNL)

Campeanu Mariana - USL (PNL)

IALOMITA:

Pavel Marian - USL (PSD)

Stoica Stefan - PPDD

Toma Ion - USL (UNPR)

IASI:

Vosganian Varujan - USL (PNL)

Agrigoroaei Ionel - PPDD

Lazar Sorin Constantin - USL (PSD)

Constantinescu Florin - USL (PSD)

Popa Mihaela - USL (PNL)

Burlea Marin - USL (PNL)

Oprea Dumitru - ARD (PDL)

ILFOV:

Firea Gabriela - USL (PSD)

Nasta Nicolae - USL (PNL)

MARAMURES:

Pasca Liviu Titus - USL (PNL)

Rogojan Mihai Ciprian - ARD (PDL)

Bota Marius Sorin Ovidiu - USL (PSD)

Pop Liviu Marian - USL (PSD)

MEHEDINTI:

Nicolae Serban - USL (PSD)

Balu Marius - ARD (PDL)

Chiuariu Tudor Alexandru - USL (PNL)

MURES:

Pascan Emil Marius - ARD (PDL)

Marko Bela - UDMR

Mora Akos Daniel - USL (PNL)

Fratean Petru Alexandru - USL (PSD)

NEAMT:

Tapu Nazare Eugen - USL (PNL)

Cadar Leonard - ARD (PDL)

Chelaru Ioan - USL (PSD)

Bumbu Octavian Liviu - USL (UNPR)

OLT:

Vilcov Darius Bogdan - USL (PSD)

Paunescu Teiu - PPDD

Nita Mihai - USL (PC)

Sova Dan Coman - USL (PSD)

PRAHOVA:

Severin Georgica - USL (PSD)

Savu Daniel - USL (PSD)

Ionita Dan Aurel - PPDD

Luchian Ion - USL (PNL)

Oprea Stefan Radu - USL (PSD)

Mitu Augustin Constantin - USL (PSD)

Bolosevici Andrei Liviu - ARD (PDL)

SATU MARE:

Marian Valer - USL (PSD)

Pataki Csaba - UDMR

SALAJ:

Vegh Alexandru - UDMR

Pop Gheorghe - USL (PSD)

SIBIU:

Ariton Ion - ARD (PDL)

Iliesiu Sorin - USL (PNL)

Arcas Viorel - USL (PSD)

Neagu Nicolae - USL (PNL)

SUCEAVA:

Miron Vasilica Steliana - PPDD

Bereanu Neculai - USL (PSD)

Flutur Gheorghe - ARD (PDL)

Dontu Ovidiu Liviu - USL (PSD)

Mihai Neagu - USL (PC)

TELEORMAN:

Mohanu Nicolae - USL (PSD)

Dumitrescu Florinel - PPDD

Antonescu George Crin Laurentiu - USL (PNL)

Stuparu Timotei - USL (PSD)

TIMIS:

Ardeleanu Benoni - USL (PNL)

Ehegartner Petru - USL (PNL)

Suciu Matei - USL (PSD)

Blaga Vasile - ARD (PDL)

Iovescu Ioan - PPDD

Sirbu Ilie - USL (PSD)

TULCEA:

Motoc Octavian - USL (PNL)

Belacurencu Trifon - USL (PSD)

VASLUI:

Silistru Doina - USL (PSD)

Cretu Gabriela - USL (PSD)

Marian Dan Mihai - ARD (PDL)

Tataru Nelu - USL (PNL)

VALCEA:

Butnaru Florinel - PPDD

Coca Laurentiu Florian - USL (PSD)

Nitiu Remus Daniel - USL (PNL)

Cotescu Marin Adranel - USL (PNL)

VRANCEA:

Filip Petre - USL (PSD)

Dumitrescu Cristian Sorin - USL (PSD)

BUCURESTI:

Corlatean Titus -USL (PSD)

Popescu Tariceanu Calin Constantin Anton - USL (PNL)

Oprea Gabriel - USL (UNPR)

Pelican Dumitru - USL (PC)

Boagiu Anca Daniela - ARD (PDL)

Barbu Daniel Constantin - USL (PNL)

Radulescu Cristian - ARD (PDL)

Andronescu Ecaterina - USL (PSD)

Ciorbea Victor - USL (PNL)

Voiculescu Dan - USL (PC)

Croitoru Catalin - USL (PSD)

Popa Florian - USL (PSD)

Dobritoiu Corneliu - USL (PNL)

Jipa Florina Ruxandra - PPDD

Todirascu Valeriu - ARD (PNTCD)

Mutu Gabriel - USL (PSD)

DIASPORA:

Badea Viorel Riceard - ARD (PDL)

Anghel Adrian - USL (PSD)

CAMERA DEPUTATILOR

ALBA:

Potor Calin - USL (PNL)

Negrut Clement - ARD (PDL)

Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)

Dirzu Ioan - USL (PSD)

ARAD:

Maduta Flavius Luigi - USL (PSD)

Boghicevici Claudia ARD (PDL)

Calimente Mihaita - USL (PNL)

Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)

Caprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

ARGES:

Marin Gheorghe - USL (PSD)

Draghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)

Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)

Nicolescu Theodor Catalin - USL (PNL)

Niculescu Duvaz Bogdan Nicolae - USL (PSD)

Vasilica Radu Costin - USL (PSD)

Constantin Daniel USL (PC)

Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)

Radulescu Catalin Marian - USL (PSD)

Teodorescu Catalin Florin - ARD (PDL)

BACAU:

Marcu Nicu - USL (PNL)

Necula Cosmin - USL (PNL)

Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)

Sova Lucian - USL (PSD)

Marcu Viorica - USL (PNL)

Vreme Valerian - ARD (PDL)

Avram Constantin - USL (PC)

Palar Ionel - USL (PNL)

Iancu Iulian - USL (PSD)

Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)

Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

BIHOR:

Cseke Attilla Zoltan - UDMR

Szabo Odon - UDMR

Varga Lucia Ana - USL (PNL)

Costin Gheorghe - USL (PNL)

Laza Matiuta Liviu - ARD (PDL)

Bogdan Gheorghe Ionut - USL (PDL)

Roman Ioan Sorin - USL (PSD)

Draghici Sonia Maria - USL (PSD)

Cupsa Ioan - USL (PNL)

Chereches Florica - USL (PNL)

BISTRITA:

Pana Adriana Doina - USL (PSD)

Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)

Oltean Ioan - ARD (PDL)

Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

BOTOSANI:

Cireada Dumitru Vasile - USL (PNL)

Dolineaschi Andrei - USL (PSD)

Anusca Roxana Florentina - USL (PNL)

Soptica Costel - USL (PNL)

Roman Cristian Constantin - ARD (FC)

Balta Mihai - USL (PSD)

Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

BRAILA:

Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)

Varga Vasile - USL (PNL)

Nazare Alexandru - ARD (PDL)

Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)

Tudose Mihai - USL (PSD)

Rizea Cristian - USL (PSD)

BRASOV:

Zamfir Daniel Catalin - USL (PNL)

Ochi Ion - USL (PSD)

Dontu Mihai Aurel - USL (PNL)

Nita Constantin - USL (PSD)

Nita Emil - USL (PSD)

Andronache Gabriel - ARD (PDL)

Adam Ioan - USL (PSD)

Dinita Ion - USL (PC)

Petre Roman - USL (PNL)

Ialomitianu Gheorghe - ARD (PDL)

BUZAU:

Scutaru Adrian George - USL (PNL)

Mocanu Adrian - USL (PSD)

Holban Titi - USL (PNL)

Cocei Erland - USL (PNL)

Ghiveciu Marian - USL (PSD)

Nicolicea Eugen - USL (UNPR)

Preda Cezar Florian - ARD (PDL)

Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

CALARASI:

Florea Daniel - USL (PSD)

Iliuta Vasile - ARD (PDL)

Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)

Motreanu Dan Stefan - USL (PNL)

Nicuale Aurel - USL (PNL)

Surdu Raluca - USL (PNL)

CARAS-SEVERIN:

Benga Ioan - USL (PSD)

Tabugan Ion - USL (UNPR)

Rusu Valentin - USL (PNL)

Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)

Tocut Dan Laurentiu - USL (PNL)

Mocioalca Ion - USL (PSD)

CLUJ:

Oros Nechita Adrian - USL (PNL)

Cataniciu Steluta Gustica - USL (PNL)

Cristea Aurelia - USL (PSD)

Gurzau Adrian - ARD (PDL)

Zlati Radu - USL (PNL)

Itu Cornel - USL (PSD)

Irimie Vicentiu Mircea - ARD (PDL)

Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

CONSTANTA:

Dragomir Gheorghe - USL (PNL)

Lupu Mihai - USL (PNL)

Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)

Babus Radu - USL (PSD)

Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)

Martin Eduard Stelian - USL (PSD)

Dobre Mircea Titus - USL (PSD)

Mitrea Manuela - USL (PSD)

Cernea Remus Florinel - USL (PSD)

Culetu Danut - ARD (FC)

Voicu Madalin Stefan - USL (PSD)

Gheorghe Florin - ARD (PDL)

COVASNA:

Marko Attila Gabor - UDMR

Marton Arpad Francisc - UDMR

Fejer Laszlo-Odon - UDMR

Grama Horia - USL (PSD)

DAMBOVITA:

Horga Vasile - USL (PNL)

Rovana Plumb - USL (PSD)

Stan Ion - USL (PSD)

Pargaru Ion - USL (PNL)

Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)

Stanciu Zisu - USL (PSD)

Dumitru Georgica - USL (PC)

Savoiu Ionut Cristian - USL (PSD)

Moldovan Carmen Ileana - USL (PSD)

Valdu Iulian - ARD (PDL)

DOLJ:

Netoiu Gheorghe - PPDD

Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)

Dascalu Constantin - ARD (PDL)

Vasilescu Nicolae - USL (PSD)

Stroe Ionut Marian - USL (PNL)

Gust-Balosin Florentin - USL (PSD)

Petrescu Petre - USL (PSD)

Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)

Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)

Iane Daniel - USL (PNL)

Stoica Stefan-Bucur - ARD (PDL)

Zgonea Valeriu-Stefan - USL (PSD)

Calin Ion - USL (PSD)

GALATI:

Dobre Victor-Paul - USL (PNL)

Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)

Chirvasuta Laurentiu - USL (UNPR)

Scarlat George - USL (PNL)

Chebac Eugen - PPDD

Stefan Viorel - USL (PSD)

Nica Dan - USL (PSD)

Paslaru Florin-Costin - USL (PSD)

Rosca Lucretia - USL (PSD)

Ciuca Liviu-Bogdan - USL (PC)

Nechita Aurel - USL (PSD)

GIURGIU:

Nicolae Florian - USL (PSD)

Anton Marin - USL (PNL)

Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)

Ciobanu Liliana - PPDD

Chitoiu Daniel - USL (PNL)

GORJ:

Cupa Ion - ARD (PDL)

Rotaru Razvan - PPDD

Weber Mihai - USL (PSD)

Iriza Scarlat - USL (PSD)

Khraibani Camelia - USL (PSD)

Popeanga Vasile - USL (PSD)

Mocioi Niculina - PPDD

Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

HARGHITA:

Korodi Attila - UDMR

Kelemen Hunor - UDMR

Antal Istvan - UDMR

Moldovan Iosif - UDMR

Dusa Mircea - USL (PSD)

HUNEDOARA:

Nistor Laurentiu - USL (PSD)

Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)

Rusanu Dan-Radu - USL (PNL)

Resmerita Cornel-Cristian - USL (PSD)

Iacob-Ridzi Monica-Maria - PPDD

Muntean Mircia - ARD (PDL)

Timpau Radu-Bogdan - USL (PNL)

Harau Eleonora-Carmen - USL (PNL)

IALOMITA:

Pocora Cristiana-Ancuta - USL (PNL)

Caloianu Mario-Ernest - PPDD

Neacsu Marian - USL (PSD)

Gaina Mihaita - USL (PSD)

Gheorghe Tinel - ARD (PDL)

Ionescu Aurelian - USL (PC)

IASI:

Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)

Fenechiu Relu - USL (PNL)

Adascalitei Constantin - USL (PSD)

Movila Petru - ARD (PDL)

Mocanu Vasile - USL (PSD)

Ratoi Neculai - USL (PSD)

Stanciu Anghel - USL (PSD)

Alexe Costel - USL (PNL)

Emacu Gheorghe - USL (UNPR)

Bogdanici Camelia-Margareta - ARD (PDL)

Oajdea Vasile-Daniel - PPDD

Nichita Cristina - USL (PSD)

Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)

Craciunescu Grigore - USL (PNL)

Dobos Anton - USL (PNL)

Blajut Viorel-Ionel - PPDD

ILFOV:

Stroe Radu - USL (PNL)

Peia Ninel - USL (PSD)

Thuma Hubert Petru Stefan - USL (PNL)

Burlacu Stefan - PPDD

Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

MARAMURES:

Bonis Istvan - UDMR

Dolha Mircea - USL (PNL)

Tataru Florin-Cristian - USL (PSD)

Matei Calin-Vasile-Andrei - USL (PSD)

Man Mircea - ARD (PDL)

Simon Gheorghe - USL (PSD)

Fonta Nutu - PPDD

Negrut Cornelia - USL (PC)

Berci Vasile - USL (PNL)

MEHEDINTI:

Stanisoara Mihai - ARD (PDL)

Traicu Rodin - USL (PSD)

Daea Petre - USL (PSD)

Palasca Viorel - USL (PNL)

Manolache Marius - USL (PSD)

MURES:

Kerekes Karoly - UDMR

Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)

Kelemen Attila-Bela-Laszlo - UDMR

Urcan Ionas-Florin - ARD (PDL)

Borbely Laszlo - UDMR

Sefer Cristian-Gheorghe - PPDD

Chirtes Ioan-Cristian - USL (PNL)

Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

NEAMT:

Dragusanu Vasile-Catalin - USL (PC)

Marcoci Vlad - USL (PSD)

Stoica Mihaela - ARD (PDL)

Harbuz Liviu - USL (PSD)

Moisii Constantin - PPDD

Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)

Munteanu Ioan - USL (PSD)

Ursarescu Dorinel - USL (PNL)

Arsene Ionel - USL (PSD)

Enache Marian - USL (UNPR)

OLT:

Mot Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)

Barbulescu Daniel-Ionut - USL (PSD)

Iordache Florin - USL (PSD)

Delureanu Virgil - USL (PSD)

Niculescu Dumitru - PPDD

Ciocan Dan - USL (PSD)

Stirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)

Stanescu Alexandru - USL (PSD)

Adam Luminita-Pachel - PPDD

PRAHOVA:

Rosca Mircea - USL (PNL)

Guran Virgil - USL (PNL)

Gavrilescu Gratiela-Leocadia - USL (PNL)

Ghita Sebastian-Aurelian - USL (PSD)

Teju Sorin - USL (PNL)

Gunia Dragos-Ionel - ARD (PDL)

Tanase Razvan-Ionut - PPDD

Nicolae Alexandri - USL (PNL)

Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)

Ionescu George - ARD (PDL)

Anghel Gabriela-Lola - PPDD

Eparu Ion - USL (PSD)

Dumbrava Vanu Paul - USL (PNL)

Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL)

Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

SATU MARE:

Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)

Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)

Petric Octavian - USL (PSD)

Erdei-Doloczki Istvan - UDMR

Kereskenyi Gabor - UDMR

SALAJ:

Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)

Seres Denes - UDMR

Nosa Iuliu - USL (PSD)

Talos Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

SIBIU:

Tamaian Ioan - USL (PNL)

Turcan Raluca - ARD (PDL)

Roman Gheorghe - USL (PSD)

Puscas Iacob - PPDD

Axente Ioan - USL (PSD)

Fraticiu Gheorghe - USL (PSD)

Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

SUCEAVA:

Baisanu Stefan-Alexandru - USL (PNL)

Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)

Balan Ioan - ARD (PDL)

Mirza Gavril - USL (PSD)

Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)

Stan Ioan - USL (PSD)

Galan Constantin - USL (PNL)

Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)

Bejinariu Eugen - USL (PSD)

Pardau Dumitru - USL (PNL)

Cioata Cezar - PPDD

Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

TELEORMAN:

Stefanescu Elena Catalina - USL (PSD)

Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)

Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)

Bucur Constantin-Alin - PPDD

Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)

Militaru Lucian - ARD (PDL)

Calota Florica Ica - USL (PNL)

Almajanu Marin - USL (PNL)

TIMIS:

Samartinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)

Cristian Horia - USL (PNL)

Molnar Zsolt (UDMR)

Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)

Grapini Maria - USL (PC)

Raducanu Ion - USL (UNPR)

Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL)

Tiuch Catalin - USL (PSD)

Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)

Diaconu Adrian-Nicolae - PPDD

Andea Petreu - USL (PSD)

Covaci Dorel - USL (PSD)

Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

TULCEA:

Gudu Vasile - ARD (PDL)

Zaharcu Neviser - USL (PSD)

Avram Marian - USL (PSD)

Codirla Liviu - PPDD

Popa Octavian Marius - USL (PNL)

Balan Ion - USL (PSD)

VASLUI:

Cristea Victor - USL (PSD)

Bordeianu Dan - USL (PNL)

Ciurariu Florin - USL (PNL)

Solomon Adrian - USL (PSD)

Ciuhodariu Tudor - PPDD

Birchall Ana - USL (PSD)

Dima Toader - USL (PSD)

Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)

Stativa Irinel-Ioan - USL (PSD)

VALCEA:

Dobrinescu Traian - USL (PNL)

Radulescu Romeo - ARD (PDL)

Radulescu Constantin - USL (PSD)

Mazilu Constantin - USL (UNPR)

Bleotu Vasile - USL (PSD)

Marian Ion Cristinel - PPDD

Buican Cristian - USL (PNL)

Vladoiu Aurel - USL (PSD)

VRANCEA:

Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)

Tilvar Angel - USL (PSD)

Sapunaru Nini - USL (PNL)

Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)

Tigaeru Rosca Laurentiu - USL (PNL)

Murgu Neagu - PPDD

Secara Florin Mihail - ARD (PDL)

Roman Victor - USL (PSD)

BUCURESTI:

Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)

Tusa Adriana Diana - USL (PNL)

Ludovic Orban - USL (PNL)

Canacheu Costica - ARD (PDL)

Tudorache Daniel - USL (PSD)

Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)

Nassar Rodica - USL (PSD)

Mihaila Ion - ARD (PNTCD)

Tudorie Violeta - USL (PSD)

Bot Octavian - USL (PNL)

Popescu Dan Cristian - ARD (FC)

Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)

Theodor Paleologu - ARD (PDL)

Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)

Nicolaescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)

Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)

Vulpescu Ioan - USL (PSD)

Podasca Gabriela Maria - USL (PSD)

Petrache Adrian Alin - USL (PSD)

Tanasescu Claudiu Andrei - USL (PC)

Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)

Banicioiu Nicolae - USL (PSD)

Giurescu Dinu - USL (PC)

Chirita Dumitru - USL (PSD)

Pop Georgian - USL (PSD)

Gorghiu Alina Stefania - USL (PNL)

Niculescu Mizil Stefanescu Tohme - USL (PSD)

Geanta Florian Daniel - ARD (PDL)

Sturzu Mihai Razvan - USL (PSD)

George Becali - USL (PNL)

Udriste Gheorghe - ARD (PDL)

Mironescu Razvan Horia - USL (PNL)

Florea Damian - USL (PC)

Mihailescu Bogdan Ion - USL (PSD)

DIASPORA:

Tomac Eugen - ARD (PDL)

Lubanovici Mircea - ARD (PDL)

Raetchi Ovidiu Alexandru - USL (PC)

Mihai Aurelian - PPDD

Reprezentantii Minoritatilor Nationale:

Gant Ovidiu Victor - Forumul Democrat al Germanilor din Romania

Mircovici Niculae - Uniunea Bulgara din Banat

Merka Adrian Miroslav - Uniunea Democratica a Slovacilor si Cehilor

Longher Ghervazen - Uniunea Polonezilor din Romania

Ghera Giureci Slobodan - Uniunea Croatilor

Gvozdenovici Slavomir - Uniunea Sarbilor

Ignat Miron - Comunitatea Rusilor Lipoveni

Amet Varol - Uniunea Democrata a Turco-Tatarilor

Paun Nicolae - Asociatia Partida Romilor "Pro-Europa"

Marocico Ion - Uniunea Ucrainenilor

Stancu Ionel - Asociatia Macedonenilor

Manolescu Oana - Asociatia Liga Albanezilor

Zisopol Dragos Gabriel - Uniunea Elena

Ibram Iusein - Uniunea Democrata Turca

Firczak Gheorghe - Uniunea Culturala a Rutenilor

Citeste si:
Care este în opinia lui Marcel Ciolacu cea mai mare greșeală a guvernării. Atac fin la adresa PNL
Care este în opinia lui Marcel Ciolacu cea mai mare greșeală a guvernării. Atac fin la adresa PNL
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat joi, 26 mai, că cea mai mare greșeală a guvernului a fost ”liberalizarea haotică la energie”. El a lăudat, în schimb, creșterea economică...
Premierul Nicolae Ciucă, la 6 luni de guvernare: „Pas cu pas, ne apropiem de atingerea tuturor obiectivelor propuse”
Premierul Nicolae Ciucă, la 6 luni de guvernare: „Pas cu pas, ne apropiem de atingerea tuturor obiectivelor propuse”
Premierul Nicolae Ciucă a prezentat, la Liga Aleşilor Locali organizată de PNL joi 26 mai, la Braşov, bilanţul guvernării în prima jumătate a anului. Premierul a precizat că, după şase...