Rezultate alegeri parlamentare Bucuresti 2012

Joi, 06 Decembrie 2012, ora 14:32
5282 citiri
Rezultate alegeri parlamentare Bucuresti 2012

Bucurestenii sunt asteptati la urne, pe 9 decembrie, sa isi aleaga parlamentarii care ii vor reprezenta in urmatorii 4 ani. Afla primul de pe Ziare.com rezultatele alegerilor.

Alegeri parlamentare 2012

Alegeri parlamentare Bucuresti 2012

USL si-a trimis mai multi candidati "grei" in Bucuresti, la alegerile din acest an, desi Capitala era considerata, pana la localele din iunie cel putin, un fief al Dreptei.

ARD, pe de alta parte, si-a trimis "greii" care au obtinut in 2008 mandate la Bucuresti sa candideze in provincie. Teodor Paleologu sau Anca Boagiu au fost trimisi sa candideze, totusi pe colegii din Capitala. Pe de alta parte, din partea USL candideaza nume sonore ca Eugen Nicolaescu, Calin Popescu Tariceanu, Mircea Geoana sau Dan Voiculescu.

Candidatii USL:

Sectorul 1

Vlad Nistor (PNL) - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Diana Tusa (PNL) - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ludovic Orban (PNL) - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Dan Tudorache (PSD) - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Titus Corlatean (PSD) - Colegiul 1 Senat

Calin Popescu-Tariceanu (PNL) - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Dumitru Popescu (UNPR) - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Rodica Nassar (PSD) - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Violeta Tudosie (PSD) - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Octavian Bot (PNL) - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Daniel Budurescu (PNL) - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gabriel Oprea (UNPR) - Colegiul 3 Senat

Dumitru Pelican (PC) - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Florin Alexe (PNL) - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Eugen Nicolaescu (PNL) - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Raluca Ispir (PNL) - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Ioan Vulpescu (PSD) - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Gabriela Podasca (PSD) - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Adrian-Alin Petrache (PSD) - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Daniel Barbu (PNL) - Colegiul 5 Senat

Ecaterina Andronescu (PSD) - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Claudiu-Andrei Tanasescu (PC) - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Bogdan Diaconu (PSD) - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Nicolae Banicioiu (PSD) - Colegiul 18 Camera Deputatilor

Dinu Giurescu (PC) - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Victor Ciorbea (PNL) - Colegiul 7 Senat

Dan Voiculescu (PC) - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Dumitru Chirita (PSD) - Colegiul 20 Camera Deputatilor

Georgian Pop (PSD) - Colegiul 21 Camera Deputatilor

Alina Gorghiu (PNL) - Colegiul 22 Camera Deputatilor

Oana Mizil (PSD) - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Catalin Croitoru (PSD) - Colegiul 9 Senat

Florian Popa (PSD) - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Mihai Sturzu (PSD) - Colegiul 24 Camera Deputatilor

Gigi Becali (PNL) - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Razvan Mironescu (PNL) - Colegiul 26 Camera Deputatilor

Damian Florea (PC) - Colegiul 27 Camera Deputatilor

Ion Mihailescu (PSD) - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Corneliu Dobritoiu (PNL) - Colegiul 11 Senat

Gabriel Mutu (PSD) - Colegiul 12 Senat

Alegeri parlamentare 2012 Camera Deputatilor Bucuresti

Candidatii ARD:

Sectorul 1

Mihai-Marian Bazgan (PDL) - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Anca Constantinescu (PDL) - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Gabriel Biris (Forta Civica) - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Costica Canacheu (PDL) - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Vasile Gherasim (PDL) - Colegiul 1 Senat

Augustin-Minel Ofiteru (PNTCD) - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Maria Mota (PDL) - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ioan Mihaila (PNTCD) - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Tudorel Pruna (PDL) - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Dan-Cristian Popescu (Forta Civica) - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Theodor Paleologu (PDL) - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Nicolae Serban (PDL) - Colegiul 3 Senat

Anca Boagiu (PDL) - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Marilena Lacatus (PNTCD) - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Sulfina Barbu (PDL) - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Cristian Petrescu (PDL) - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Maria-Mirela Dinu (PDL) - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Dan-Radu Zatreanu (PDL) - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Constantin Cerbulescu (PDL) - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Cristian Radulescu (PDL) - Colegiul 5 Senat

Sandra Marilyn Andreea Budit (PNTCD) - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Veronica Toma (PDL) - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Marian-Radu Popescu (PDL) - Colegiul 17 Camera Deputatilor

George-Aristide Minculescu (Forta Civica) - Colegiul 18 Camera Deputatilor

Mircea-Cristian Raicu (PDL) - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Alexandru Stefanescu (PNTCD) - Colegiul 7 Senat

Iulian Craciun (Forta Civica) - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Radian-Doru Tufa (PDL) - Colegiul 20 Camera Deputatilor

Cristian Traila (PDL) - Colegiul 21 Camera Deputatilor

Lucian Diaconescu (Forta Civica) - Colegiul 22 Camera Deputatilor

Teodor Dragan (PDL) - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Radu Alexandru Feldman (PDL) - Colegiul 9 Senat

Alexandru Ciocalteu (Forta Civica) - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Florian-Daniel Geanta (PDL) - Colegiul 24 Camera Deputatilor

Gheorghe Udriste (PDL) - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Stefan-Ion Vlaston (PNTCD) - Colegiul 26 Camera Deputatilor

Iulian Mihai Anghel (PDL) - Colegiul 27 Camera Deputatilor

Silviu Vaduva (PDL) - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Nicolae Ivaschescu (PDL) - Colegiul 11 Senat

Valeriu Todirascu (PNTCD) - Colegiul 12 Senat

Alegeri parlamentare 2012 Senat Bucuresti

Candidatii PP-DD:

Sectorul 1

Iorgulescu Mihai - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Goncea Gheorghita Liviu - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Marinescu Marian - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Stoian Simona Cristina - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Pujina Ovidiu Constantin - Colegiul 1 Senat

Mihai Antonescu - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Banutoiu Nicolae - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Dumitru Ovidiu Ioan - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Paunita Marius Aurelian - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Cosma Maria Roxana - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Jipa Cristian - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Parcalab Doina - Colegiul 3 Senat

Firica Andrei - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Prioteasa Doru - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Cosma Virgil Marian - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Alexandrescu Anca Andreea - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Viorel Pana Marian - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Jinga Ion - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Marinescu Daniel - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Florescu Mihaela - Colegiul 5 Senat

Tudose Cristian Adrian - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Popa Grigore - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Ifrim Chen Mircea - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Olaru Mihaela - Colegiul 18 Camera Deputatilor

Fenechiu Daniel - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Marin Teodor - Colegiul 7 Senat

Huidu Florin - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Nicoara Romeo Florin - Colegiul 20 Camera Deputatilor

Potecaru Ilie - Colegiul 21 Camera Deputatilor

Julia Zorcoczy - Colegiul 22 Camera Deputatilor

Ionita Dragos - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Diana Voiculescu - Colegiul 9 Senat

Schmid Daniel - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Puscas Marcel Sorin - Colegiul 24 Camera Deputatilor

Chelaru Mircia - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Maxim Tiberiu - Colegiul 26 Camera Deputatilor

Orzata Radu Paul - Colegiul 27 Camera Deputatilor

Magherescu Alex Cristian Mircea - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Orhei Oliviu Lucian - Colegiul 11 Senat

Jipa Florina Ruxandra - Colegiul 12 Senat

Candidatii PRM:

Sectorul 1

Onoriu Emanuel - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Cracea Viorel-Gheorghe - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Puscasu Doina - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Paraschiv Alfred-Gabriel - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dobrescu Sebastian - Colegiul 1 Senat

Duta Gheorghe-Marcel - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Dobrescu Margarit Nicolae - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Balan Constantin - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Vulpoiu Dorel - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Huidu Mihail Sorin - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Prelipceanu Ludmila Ioana - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Corneanu Maria-Magdalena - Colegiul 3 Senat

Edu Mihail - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Lungu Ruxandra-Georgeta - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Chiricuta Florina-Gineta - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Uta Ion - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Balan Angela-Mihaela - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Sava Lina Lucica - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Mihalache Dorin - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Olteanu Ion - Colegiul 5 Senat

Strainu Emil - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Bernard Daniela - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Petrescu Eduard Paul - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Serban Mariana - Colegiul 18 Camera Deputatilor

Cantea Ion - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Bosca Grigore - Colegiul 7 Senat

Dobrescu Duta-Vasile - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Badinici Marian-Florin-Corneliu - Colegiul 20 Camera Deputatilor

Radu Adrian - Colegiul 21 Camera Deputatilor

Dutu Alexandru - Colegiul 22 Camera Deputatilor

Strauneanu Gangut Sorin - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Lazarescu Niculina - Colegiul 9 Senat

Zamfirescu Dan-Dumitru - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Popescu Adrian - Colegiul 24 Camera Deputatilor

Chitu Anca-Alexandra-Paraschiva - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Campan Cristina-Doriana - Colegiul 26 Camera Deputatilor

Baldea Ioan - Colegiul 27 Camera Deputatilor

Ciobanu Vasile-Danut - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Iancu Gheorghe - Colegiul 11 Senat

Ghinulescu Olimpiu - Colegiul 12 Senat

Candidatii UDMR:

Sectorul 1

Bencze Jozsef - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Reman Domocos Gheorghe - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Karsai Josef-Attila - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Bartalis Beata - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Lukacs Vilmos - Colegiul 1 Senat

Mathe Ciaba - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Szebeni Klara - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Szebeni Bendeguz - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Biro Tivador - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Denes Aron - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Pora Erika - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Szegedi Zoltan - Colegiul 3 Senat

Csutak Stefan-Francisc - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Biro Ana-Maria - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Szakacs-Marton Avar-Balint - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Nagy Eva - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Budai Eichard-Tiberius - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Illyes Marton - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Borsos Karoly-Laszlo - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Dane Karoly-Andras - Colegiul 5 Senat

Bathory Istvan - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Csarno Robert-Zoltan - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Craciun Mircea - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Varga Robert - Colegiul 18 Camera Deputatilor

Nagy Laszlo - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Molnar Istvan-Albert - Colegiul 7 Senat

Hekman Andrea - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Kovacs Levente - Colegiul 20 Camera Deputatilor

Szabo Tamas - Colegiul 21 Camera Deputatilor

Demeter Attila - Colegiul 22 Camera Deputatilor

Szekely Robert - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Vajda Borbala - Colegiul 9 Senat

Nagy-Bege Zoltan - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Fazakas Andras-Levente - Colegiul 24 Camera Deputatilor

Orban Miklos - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Toth Sandor - Colegiul 26 Camera Deputatilor

Toader Simona Anisoara - Colegiul 27 Camera Deputatilor

Fabian Kunigunda - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Miklos Csaba - Colegiul 11 Senat

Kozma Andrei - Colegiul 12 Senat

Candidatii PPMT:

Sectorul 1

Gyorgy Laslo - Colegiul 2 Senat

Candidatii Partidului Alianta Socialista:

Sectorul 1

Sarbu Lucian - Colegiul 2 Senat

Candidatii PER:

Sectorul 1

Dumitrescu Victor-Dan - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Bulumac Petru-Cristian - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Giuraniuc Serban-Ilie - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Georgescu Ionut - Colegiul 2 Senat

Sectorul 3

Militaru Irina - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Bratu Constantin-Alexandru - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Lalu Cornelia - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Protopopescu Cornel - Colegiul 13 Camera Deputatilor

Nica Sorin Cristian - Colegiul 14 Camera Deputatilor

Simonov Walter - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Vucicu Iosif-Eugen - Colegiul 5 Senat

Suche Ioan - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Popa Radu-Dan-Septimiu - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Dumitrescu Danut-Octavian - Colegiul 8 Senat

Sectorul 6

Dragomir Antoaneta - Colegiul 25 Camera Deputatilor

Popescu Mihai-Ionel - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Candidati independenti:

Sectorul 4

Piperea Gheorghe - Colegiul 16 Camera Deputatilor

Filip Constantin - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Citeste si:
Propunerea PSD pentru funcția de secretar general adjunct al Camerei Deputaților
Propunerea PSD pentru funcția de secretar general adjunct al Camerei Deputaților
PSD o propune pe Ioana Bran în funcţia de secretar general adjunct al Camerei Deputaţilor. Potrivit unei informări transmise, luni, Biroului permanent al Camerei din partea liderului...
Cîțu, despre impozitul progresiv: ”Liviu Dragnea a încercat doi ani să schimbe cota unică, este aceeaşi meteahnă”
Cîțu, despre impozitul progresiv: ”Liviu Dragnea a încercat doi ani să schimbe cota unică, este aceeaşi meteahnă”
Fostul președinte PNL, Florin Cîţu a declarat, luni, despre dorinţa PSD de a se introduce o cotă progresivă, că Liviu Dragnea a încercat doi ani de zile să schimbe cota unică, şi ceea ce...