Starul din Premier League care l-a împins pe arbitru a fost pedepsit exemplar VIDEO

Marti, 04 Aprilie 2023, ora 21:57
1778 citiri
Mitrovic l-a împins pe arbitru

Fotbalistul echipei Fulham, Aleksandar Mitrovic, a fost suspendat opt meciuri de Federaţia Engleză de Fotbal (FA) după ce l-a împins pe arbitrul Chris Kavanagh şi a fost eliminat la o partidă de Cupă cu Manchester United.

La confruntarea din 19 martie, pierdută de Fulham cu 1-3, Mitrovic a înscris golul de 1-0 în minutul 50, iar în minutul 72 a fost eliminat. United a marcat apoi cele trei goluri care i-au adus victoria.

Potrivit bbc.com, Mitrovic a fost suspendat trei meciuri pentru eliminare, trei pentru comportament violent şi două pentru limbaj necorespunzător, abuziv, jignitor şi ameninţător. În plus, el a fost amendat cu 75.000 de lire sterline.

Aleksandar Mitrovic a ispăşit deja un meci suspendare, ceea ce înseamnă că el va redeveni disponibil la partida din 13 mai cu Fulham.

Presa catalană n-are milă de Istvan Kovacs: ”S-a terminat! A fost începutul sfârșitului”
Paris Saint-Germain s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 (1-1), marţi seara, în deplasare, în manşa secundă a...
Spaniolii care s-au bucurat de eliminarea Barcelonei. Românul Kovacs, comparat cu o insectă