Alex Maxim e erou la Gaziantep. Românul și-a calificat echipa în sferturile Cupei Turciei

Marti, 08 Februarie 2022, ora 15:46
2179 citiri
Alex Maxim marchează golul victoriei

Gaziantep s-a calificat, marţi, în sferurile de finală ale Cupei Turciei, după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Kasimpaşa.

Maxim a marcat în minutul 81, din penalti, golul victoriei oaspeţilor.

Ben Ouanes a deschis scorul, în minutul 31, pentru gazde, iar Figueiredo a egalat, în minutul 42.

Mijlocaşul roman a intrat pe teren, în minutul 71, în locul lui Soyalp. Tot la Gaziantep, Alin Toşca a fost titular şi a părăsit terenul la pauză, fiind înlocuit de Merkel.

Poveste de film. Fost coleg cu Hagi și Popescu, terorizat de Erdogan: "Nu mai am loc nicăieri în lume, mi-a luat totul”
Hakan Sukur (51 de ani), unul dintre cei mai buni marcatori din istoria fotbalului turc, fost coleg cu Gică Hagi și Gică Popescu la Galatasaray, trăiește un adevărat coșmar legat de...
Ignorat de Iordănescu, erou în Turcia. Internaționalul care a fost decisiv pentru echipa românilor
Mijlocaşul român Alexandru Maxim, cu un gol şi o pasă de gol, a fost artizanul victoriei echipei Gaziantep FK cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei Kasimpaşa SK, duminică, pe teren propriu,...