Reușită ”magică” a lui Alexandru Mitriță pentru echipa antrenată de Marius Șumudică VIDEO

Vineri, 16 Decembrie 2022, ora 20:53
2452 citiri
Alex Mitriță

Fotbalistul român Alexandru Mitriţă a marcat vineri un gol pentru echipa Al-Raed, în etapa a 9-a din campionatul Arabiei Saudite.

Alexandru Mitriţă a deschis scorul în meciul pe care echipa sa, Al-Raed, l-a disputat pe teren propriu împotriva formaţiei Al-Nasr Riyadh. Mitriţă a înscris în minutul 28, dar oaspeţii au egalat pe finalul primei reprize şi s-au impus cu 4-1.

”O reușită magică a lui Mitriță”, se arată pe contul de Twitter al campionatului saudit.

Al-Raed, echipă antrenată de Marius Şumudică şi la care evoluează Alexandru Mitriţă, se află pe locul 11 în clasamentul primei ligi din Arabia Saudită, cu 9 puncte din nouă meciuri disputate.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...