Alexandra Dulgheru, eliminata de la Miami dupa un meci maraton

Marti, 22 Martie 2016, ora 21:55
14846 citiri

Alexandra Dulgheru a parasit turneul de la Miami inca din primul tur, dupa un meci maraton ce a durat aproape trei ore.

Sportiva noastra a fost invinsa de ucraineanca Lesia Tsurenko, locul 46 WTA, scor 7-6 (5), 3-6, 3-6

Alexandra a revenit superb in primul set, reusind sa-l duca la tie-break, iar acolo s-a impus dupa o noua rasturnare de situatie.

Lesia Tsurenko a pus insa stapanire pe joc incepand cu setul secund si a reusit sa intoarca rezultatul.

Alexandra a fost astfel eliminata, continuand forma slaba aratata in acest sezon, in care a avut numeroase probleme medicale.

DULGHERU - TSURENKO 7-6 (5), 3-6, 3-6

21:55 - Final de meci! Tsurenko se impune in setul decisiv.

21:08 - Tsurenko ia setul secund si trimite meciul in decisiv.

20:29 - Alexandra ia primul set la tie-break cu 7-5, dupa o desfasurare incredibila. Sportiva noastra a avut 5-1, a fost egalata, dar a revenit superb si a luat setul.

20:20 - Primul set se decide la tie-break.

19:14 - A inceput meciul!

19:09 - Meciul va incepe cu Dulgheru la serviciu.

Info: Meciul incepe dupa ora 19:10 si nu este televizat in Romania

Dulgheru ocupa locul 91 WTA, in timp ce Tsurenko se afla pe locul 46.

Alexandra Dulgheru a castigat ambele partide disputate pana acum cu Tsurenko.

Chiar si asa, casele de pariuri o vad favorita clara pe Tsurenko, oferindu-i cota 1.25 pentru victorie.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...
#Alexandra Dulgheru Miami, #Alexandra Dulgheru Lesia Tsurenko , #stiri Alexandra Dulgheru