Alexandra Dulgheru se califica in sferturi la Roma dupa o victorie cum rar se vede cu Makarova

Joi, 14 Mai 2015, ora 13:44
47298 citiri

Alexandra Dulgheru s-a calificat in sferturile de finala de la Roma dupa ce a invins-o pe ocupanta locului 8 in clasamentul WTA, Ekaterina Makarova, scor 6-4, 6-3. Alexandra a avut o revenire superba in ambele seturi, reusind sa castige de fiecare data cate cinci game-uri consecutive, cum rar se mai vede in tenis.

Desi a avut un start mai greoi de meci, in care Makarova a inceput mai bine si a condus cu 4-1, Alexandra Dulgheru a revenit fabulos si si-a zdrobit practic adversara.

In primul set, de la 1-4, Alexandra a castigat cinci game-uri consecutive si a luat setul dupa 46 de minute.

Makarova a inceput mai bine si setul secund, a condus cu 2-0, dar din nou nu a avut nicio sansa in fata sportivei noastre.

Alexandra a avut o noua revenire incredibila si a castigat urmatoarele cinci game-uri pentru a se califica apoi in sferturile de finala.

In aceasta faza a competitiei, Alexandra o va intalni pe castigatoarea duelului dintre Simona Halep si Venus Williams.

Pentru calificarea in sferturile de finala, Alexandra si-a asigurat un cec in valoare de 46.000 de euro si 190 de puncte WTA.

DULGHERU - MAKAROVA 6-4, 6-3

13:44 - Alexandra castiga meciul si se califica in sferturile de finala!

13:42 - Alexandra are doua mingi de meci!

13:38 - Makarova face break si ramane in meci.

13:33 - Alexandra face inca un break si serveste pentru calificarea in sferturile de finala! Este al treilea game alb consecutiv pentru sportiva noastra!

13:30 - Alexandra mai castiga un game alb si are 4-2.

13:25 - Alexandra face un break alb si conduce cu 3-2!

13:21 - Inca o revenire superba: Alexandra castiga un game alb si egaleaza la doi.

13:18 - Alexandra face break si scorul devine 1-2!

13:13 - Makarova face break si conduce cu 2-0.

13:07 - Makarova castiga primul game din setul secund pe propriul serviciu.

13:01 - Alexandra castiga primul set cu 6-4!

12:57 - Revenirea fantastica a Alexandrei continua! Inca un break si acum serveste pentru castigarea setului!

12:54 - Dulgheru isi face serviciul fara emotii si egaleaza la patru!

12:48 - Alexandra face break si reintra in set!

12:44 - Dulgheru castiga al doilea game din acest meci, cu ceva emotii.

Alexandra Dulgheru a cerut ajutorul antrenorului - ce i-a transmis acesta

12:37 - Makarova face un game alb si are 4-1.

12:35 - Makarova face break si conduce cu 3-1.

12:30 - Makarova serveste ceva mai bine si conduce cu 2-1.

12:27 - Dulgheru face un game alb si egaleaza la unu.

12:24 - Makarova castiga primul game dupa 9 minute foarte echilibrate.

12:15 - A inceput meciul!

12:10 - Meciul va incepe cu Makarova la serviciu.

12:02 - Cele doua jucatoare intra pe teren.

Meciul incepe la ora 12:00.

Rusoaica ocupa locul 8 WTA, dar a pierdut singura intalnire directa cu sportiva noastra. Cele doua s-au duelat in 2010, la Tokyo, iar Dulgheru s-a impus cu 6-3, 6-0.

Totusi, acum Makarova este considerata marea favorita, avand cota 1.53 pentru calificare, in timp ce Dulgheru are cota 2.37.

Castigatoarea acestei partide o va intalni in sferturile de finala pe jucatoarea care se va impune in duelul dintre Simona Halep si Venus Williams.

Meciul este televizat de Dolce Sport.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Alexandra Dulgheru Ekaterina Makarova, #Alexandra Dulgheru Ekaterina Makarova Live , #stiri Alexandra Dulgheru