Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii ARD la nivel national

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 17:00
10016 citiri
Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii ARD la nivel national

Alianta Romania Dreapta si-a finalizat listele de candidati pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie si a inregistrat candidaturile la Biroul Electoral Central. Astfel, ARD are 452 de candidati - 406 in tara, 40 in Bucuresti si 6 in colegiile din diaspora.

PDL a primit aproape 87 la suta din numarul total de candidati ai ARD, Forta Civica putin peste 7 la suta, iar PNTCD - aproape 6 la suta. Astfel, din totalul de 452 de candidati ai Aliantei Romania Dreapta la alegerile parlamentare, PDL are 392 de candidati, Forta Civica (FC) - 34 de candidati, in timp ce PNTCD a primit 26 de candidaturi.

Forta Civica a primit cele mai multe candidaturi in judetul Dambovita - trei -, iar in judetele Botosani, Braila, Cluj si Prahova are cate doi candidati, in timp ce PNTCD are trei candidati in judetul Arges si doi in Maramures.

De partea celalalta, PDL are toti candidatii in 13 judete, printre care si in Teleorman - judet in care vor candida presedintele PNL Crin Antonescu, pentru un mandat de senator, si secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, pentru Camera Deputatilor.

Alegeri parlamentare 2012: Unde vor candida greii Puterii si Opozitiei

Cel mai tanar candidat al ARD este inginerul Daniel Dumitru Malama, candidat al Fortei Civice in colegiul 2 din Ialomita pentru Camera Deputatilor, care are 25 de ani, in timp ce profesorul universitar doctor Constantin Fatu, candidatul din partea PNTCD in colegiul 2 din Iasi, urmeaza sa implineasca 74 de ani cu cateva zile inaine de alegeri, acesta fiind cel mai varstnic candidat.

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii ARD in Bucuresti

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii USL in Bucuresti

In Capitala, pentru un loc de deputat se vor lupta din partea ARD, printre altii, democrat-liberalii Theodor Paleologu, Sulfina Barbu, fostul ministru al Turismului Cristian Petrescu sau fostul director Metrorex Gheorghe Udriste, in timp ce Anca Boagiu sau Cristian Radulescu vor incerca sa obtina un nou mandat de senator.

Judetul Alba

Dorin Gheorghe Nistor - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Clement Negrut - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ioan Fulea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Sorin Ioan Bumb - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Corneliu Olar - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Cornel Stefan Bardan -PDL - Colegiul 1 Senat

Alexandru Peres - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Arad

Mihail Neamtu - PNTCD - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Claudia Boghicevici - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Gheorghe Seculici - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Laurentiu Calin Bibart - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Eusebiu-Manea Pistru-Popa - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Marius-Sorin Gondor - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Iustin-Marinel Cionca-Arghir - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mihai-Razvan Ungureanu - FC - Colegiul 1 Senat

Gheorghe-Petru Feies - PDL - Colegiul 2 Senat

Traian Igas - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Arges

Gheorghe Davidescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Valentin Ingrind Suvar - FC - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Mihail Andrei - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Gabriel Bratu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Nicolae Gavrilescu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Corina Mihaela Teodor - PNTCD Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ana Stan - PNTCD - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Catalin Cornel Bulf - PNTCD - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Catalin-Florin Teodorescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gheorghe Alecsei - PDL - Colegiul 1 Senat

Ionel Visinescu - PDL - Colegiul 2 Senat

Teodor Narcis Godeanu - PDL - Colegiul 3 Senat

Mircea Andrei - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Bacau

Mircea Sprianu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Adrian Popescu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Gabriel Berca - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Nechifor Eugen Ochenatu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Mihai Banu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Valerian Vreme - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Iulian Busuioc - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Cristian Cucuian - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Ioan Cosmin Curelea - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Petrica Mihaila - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Constantin Draganuta - PDL - Colegiul 1 Senat

Ion Marian - PDL - Colegiul 2 Senat

Costel Busuioc - PDL - Colegiul 3 Senat

Sorin Umbrarescu - FC - Colegiul 4 Senat

Judetul Bihor

Laurentiu Alin Chiana - PNTCD - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Bogdan Ionut Manafu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ioan Teodor Suciu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Liviu Laza-Matiuta - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ionel Avrigeanu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Marina Adelina Coste - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ionela Bruchental - Pop - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Cristian Puscas - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Calin Florin Mocanu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Nicolae Florian Hodisan - PDL - Colegiul 1 Senat

Radu Tirle - PDL - Colegiul 2 Senat

Gavrila Ghilea - PDL - Colegiul 3 Senat

Ionel Bungau - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Bistrita-Nasaud

Sorin-Alin Seserman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Vasile Marc - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ioan Oltean - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Monica Sasarman - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Eugen-Dicones Curteanu - PDL - Colegiul 1 Senat

Daniel-Cristian Florian - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Botosani

Neculai Rebenciuc - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Manuela Popa - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Mariana - Mirela Sauca - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Stelica Iacob Strugaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Cristian - Constantin Roman - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Gabriel - Augustin Alecsandru - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Mihai - Bogdan Vascu - PNTCD -Colegiul 1 Senat

Valentin Ilie Fagarasian - PDL - Colegiul 2 Senat

Augustin - Daniel Humenlnicu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Brasov

Marian - Iulian Rasaliu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Andras - Zsolt Szakal - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Valeriu Vatavu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Gabriel Tita - Nicolescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Gabriel Andronache - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Alexandru - Adrian Gabor - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Florentin - Adrian Oprica - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Gheorghe Ialomitianu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Horatiu - Florentin Braga - PDL - Colegiul 1 Senat

Mihail Vestea - PDL - Colegiul 2 Senat

Nicolae Vlad Popa - PDL - Colegiul 3 Senat

Dumitru - Florian Staicu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Braila

Marian Paul Fusea - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Alexandru Nazare - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Daniel Mitrofan - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Silviu Florin Bulgaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Marius Terzea - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Lucian Ivan - PDL - Colegiul 1 Senat

Mihail Stefanescu - FC - Colegiul 2 Senat

Judetul Buzau

Ion Coman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Gavriil Vasii - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Georgian Calota - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Valeriu Alecu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Florina Stoian - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ciprian Coman - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Cezar Preda - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Ioan Nastea - PDL - Colegiul 1 Senat

Paul Beganu - PDL - Colegiul 2 Senat

Raul Ioan Florescu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Caras - Severin

Cornelia Mariana Dunareanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Alexandru Stanescu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Aurel Miclea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Ion Goga - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Valeria Diana Schelean - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ioan Sabo - PDL - Colegiul 1 Senat

Tiberiu - Stefan Manescu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Calarasi

Emil Musat - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Vasile Iliuta - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Adrian Stefan Iurascu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Stelian Fuia - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Viorel Pironea - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Georgel Musat - PDL - Colegiul 1 Senat

Daniel Obada - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Cluj

Razvan - Adrian Papahagi - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Daniel Buda - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Petru Calian - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Adrian Gurzau - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Felicia Gheorghiu - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Mihaela - Rodica Suciu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Rares Stelian Rusu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Vicentiu - Mircea Irimie - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Alexandru Coroian - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gabriela Angela Radoiu Les - FC - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Alin - Paunel Tise - PDL - Colegiul 1 Senat

Ovidiu Vasile Calin - PDL - Colegiul 2 Senat

Ramon Moldoveanu - PDL - Colegiul 3 Senat

Ioan Cristian Haiduc - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Constanta

Stelian Gima - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Camelia Plesca - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Tudor Serban - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Constantin Chirila - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Zanfir Iorgus - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Iustin Fabian Roman - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Oana Maria Florea - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Gheorghe Andrei - PNTCD - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Danut Culetu - FC - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Florin Gheorghe - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Florian Constantin - PDL - Colegiul 1 Senat

Tanase Barde - PDL - Colegiul 2 Senat

Gheorghe Mandrila - PDL - Colegiul 3 Senat

Gigi Christian Chiru - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Covasna

Viorel Radu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Robert Sorin Radu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Liviu Vasile Comaneci - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Valentin Ionacu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ion Gheorghe - PDL - Colegiul 1 Senat

Petre Strachinaru - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Dambovita

Silviu Alexandru Carstea - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Sorin Ion - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Sorin Davidescu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Florin Aurelian Popescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Gheorghe Ivan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Iancu Caracota - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ilie Dinu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Iulian Vladu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Florin Bolchis - FC - Colegiul 1 Senat

Adrian Radulescu - PDL - Colegiul 2 Senat

Marius Ovidiu Isaila - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Dolj

Eugen Costel Calinoiu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Constantin Dascalu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Laurentiu Mihai Mandrea - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Dorin Constantin Margarit - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ileana Serban - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Cosmin Petrut Calin - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Cornel Popa - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Stefan Bucur Stoica - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Veta Pasculescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Doru Safta - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Marinica Dinca - PDL - Colegiul 1 Senat

Dan Adrian Cherciu - PDL - Colegiul 2 Senat

Nicolae Giugea - PDL - Colegiul 3 Senat

Marcel Marcea - PDL - Colegiul 4 Senat

Daniel Drignei - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Galati

Gheorghe Gainaru - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mircea Toader - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Carmen Axenie - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Emil Dragomir - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Valeriu Ardeleanu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Dorulet Resmerita - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Constantin Dumitriu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mirela Praisler - FC - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Nicolae - Viorel Trif - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Constantin Petrea - PDL - Colegiul 1 Senat

Aurel Zamfir - PDL - Colegiul 2 Senat

Nicusor Ciumacenco - PDL - Colegiul 3 Senat

Mihai Turcu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Giurgiu

Cristian Teodor - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mihail Vasile Barbu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Bogdan Cantaragiu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Ioana Toma - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Mihai Neagu - PDL - Colegiul 1 Senat

Daniel Alexandru Fita - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Gorj

Ion Cupa - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Dan Vilceanu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Alin - Robert Zgabaia - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Constantin - Severus Militaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Nicolae Burchel - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Nicoale Davitoiu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Ruset - PDL - Colegiul 1 Senat

Mircea - Constantin Scheau - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Harghita

Radu Botezatu - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mitica Ducu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Cristina Timariu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Veronica Arsintea - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Petru Runcan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

George Adrian Ciobanu - PDL - Colegiul 1 Senat

Adrian Trif - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Huneodoara

Tiberiu - Mircea Borca - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Iosif - Veniamin Blaga - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Adrian Popa - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Aurica Constantin Branduse - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Alexandru Lautaru - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Mircia Muntean - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Nicusor - Eduard Stefan - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Florin Marza - PDL - Colegiul 1 Senat

Dorin - Ovidiu Gligor - PDL - Colegiul 2 Senat

Marieta Raileanu - Ilcu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Ialomita

Rodica Luminita Barcari - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Daniel Dumitru Malama - FC - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Niculae Began - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Tinel Gheorghe - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Tudor Panturu - PDL - Colegiul 1 Senat

Marinica Cazacu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Iasi

Dragomir Sava Tomaseschi - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Adrian Acostoaiei - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Petru Movila - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Gheorghe Tataru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Liliana Romaniuc - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Gabriel Liviu Bulgaru - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ionel Radu Ursanu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Camelia Margareta Bogdanici - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Maria Aldea - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Marius Spinu - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Cristina Elena Dobre - PDL - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Nicusor Paduraru - PDL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Gabriel - Mihai Surdu - PDL - Colegiul 1 Senat

Constantin Fatu - PNTCD - Colegiul 2 Senat

Dermidie Nita - PDL - Colegiul 3 Senat

Teodor Baconschi - PDL - Colegiul 4 Senat

Dumitru Oprea - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Ilfov

Ion Bogaciu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mircea Marin - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Mircea Voinea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Florin - Raducu Covaci - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Irinel Gabriela Tudorache - PDL - Colegiul 1 Senat

Mihaela Ioana Sandru - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Maramures

Vlad Onet - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Ovidiu Anton Talpos - PNTCD - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ioan Maties - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Mircea Man - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Vasile Timis - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ioan Doru Dancus - PNTCD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Alexandru Deac - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mihai Ciprian Rogojan - PDL - Colegiul 1 Senat

Bogdan Eduard Aiacoboaie - PDL - Colegiul 2 Senat

Gheorghe Birlea - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Mehedinti

Mihai Stanisoara - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Doinita Mariana Chircu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Constantin Popescu Babeanu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Andi Nodit - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Marius Balu - PDL - Colegiul 1 Senat

Ion Mitu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Mures

Ioana Dana Roman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mihai Doru Opriscan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Teodor Giurgea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Florin Ionas Urcan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Victor Meleg - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Toader Stroian - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ioan Vasu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Nicu Emil Liviu Todoran - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Emil Marius Pascan - PDL - Colegiul 1 Senat

Ladislau Schwartz - PDL - Colegiul 2 Senat

Petru Basa - PDL - Colegiul 3 Senat

Dumitru Matei - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Neamt

Toader Mocanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mihaela Stoica - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Laurentiu Cristinel Dulama - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Elena Udrea - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dionisie Dumitrascu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Viorel Strungariu - PNTCD - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Marius Rogin - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mircea Pintilie - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Georgeta - Luminita Virlan - PDL - Colegiul 1 Senat

Leonard Cadar - PDL - Colegiul 2 Senat

Emil Creanga - FC - Colegiul 3 Senat

Judetul Olt

Cosmin - Bogdan Apostoliceanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Marius - Catalin Usurelu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ana Anghel - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Stefan Gheorghe - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dan - Cristian Circiu - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Siminica Mirea - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Alin Sorin Gheorghe Ciucu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Carol - Emil Kovacs - PDL - Colegiul 1 Senat

Alina - Margareta Stancescu - PDL - Colegiul 2 Senat

Capatina Marian Adrian - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Prahova

Cristian - Ion Burlacu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Alexandru Serghei Anghel - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Dumitru Daniel Neagoe - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Sofia Mihailescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Mihai Cristian Apostolache - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Dragos Ionel Gunia - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Dan Ciolac - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Cristian Apostol - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

George Ionescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Adrian Florin Dobre - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Roberta Anastase - PDL - Colegiul 11 Camera Deputatilor

Nicoleta Catalina Bozianu - PDL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Alexandru Matei - PDL - Colegiul 1 Senat

Aurelia Simona Schnelbach - FC - Colegiul 2 Senat

Gabriel Sandu - PDL - Colegiul 3 Senat

Adrian Emanuil Semcu - FC - Colegiul 4 Senat

Andrei Liviu Volosevici - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Satu - Mare

Maria - Andreea Paul - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Sergiu Lucian Babasan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Ioan Mihalca - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Adrian - Felician Cozma - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ovidiu - Kalman Muresan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Petre Muresan - PDL - Colegiul 1 Senat

Gheorghe - Sorin Ghilea - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Salaj

Lucian Bode - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Florin Iosif Asztalos - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Romeo Silviu Benc - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Cristian Claudiu Birsan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dumitru Blaga - PDL - Colegiul 1 Senat

Avram Fitiu - PNTCD - Colegiul 2 Senat

Judetul Sibiu

Cornel Stirbet - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Raluca Turcan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Cristian Marian - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Florin Neag - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ilie Cretu - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Constantin Sovaiala - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Ariton - PDL - Colegiul 1 Senat

Oliviu-Laurentiu Fufezan - Jiman - FC - Colegiul 2 Senat

Ioan Gligor - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Suceava

Sanda - Maria Ardeleanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Ioan Balan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Vasile Ilie - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Vasile Tofan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Mihai Vitcu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Orest Onofrei - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Dumitru Mihailescu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Daniel Ungurian - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Ovidiu Milici - FC - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gabriel Dan Gospodaru - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Cristian - Anton Irimie - PDL - Colegiul 1 Senat

Gheorghe Flutur - PDL - Colegiul 2 Senat

Corneliu Popoviciu - PDL - Colegiul 3 Senat

Marius Vatavu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Teleorman

Laurentiu Teodor Barbulescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Tiberiu Dan Neamu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Adrian Florescu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Lucian Militaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Gabriel Stoicovici - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Adrian Dida - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Dorina Telea - PDL - Colegiul 1 Senat

Marin Tole - PDL - Colegiul 2 Senat

Marian Zlotea - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Timis

Cornel - Mircea Samartinean - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Alain - Florin Rus - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Adrian - Romita Orza - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Ovidiu Ciuhandu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Alin Popoviciu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Valeriu Tabara - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Mihaita Bojin - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Marin Popescu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Tiberiu - Procopie Lelescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Petru Roman - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Teodor Maries - FC -Colegiul 1 Senat

Gheorghe David - PDL - Colegiul 2 Senat

Vasile Blaga - PDL - Colegiul 3 Senat

Marinel Pasca - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Tulcea

Vasile Gudu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mihai Stroe - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Anisoara Radu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Lucian Daniel Balan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ion Bara - PDL - Colegiul 1 Senat

Laurentiu Cornel Simion - FC - Colegiul 2 Senat

Judetul Vaslui

Marius - Marian Arcaleanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Mihai Ponea - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Razvan Murgeanu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Octavian Marcu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Sorin Dan Moldovan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Cristian Boureanu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Sergiu Constantin Vizitiu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Iancu Arcalianu - PDL - Colegiul 1 Senat

Alexandru Iacob - PDL - Colegiul 2 Senat

Dan - Mihai Marian - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Valcea

Romeo Radulescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Aurelian Pavelescu - PNTCD - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Milorad - Ion Cumpanasoiu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Stefan Prala - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Iuliana Moise - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Constantin Nitu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Oprescu - PDL - Colegiul 1 Senat

Laurentiu Baranga - FC -Colegiul 2 Senat

Dorel Jurcan - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Vrancea

Raluca Gabriela Ioan - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor

Constantina Negoita - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor

Eugen Ghinescu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor

Costel Florin Bebe Marica - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Alin Silviu Trasculescu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Florin Mihail Secara - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Codrut - Octavian Balas - FC- Colegiul 1 Senat

Gabriel Postolache - PDL - Colegiul 2 Senat

Citeste si:
ALDE îl invită pe Orban să se înscrie în partid: „Locul liberalilor adevărați este aici. Susținătorii lui Traian Băsescu au pus stăpânire pe PNL”
ALDE îl invită pe Orban să se înscrie în partid: „Locul liberalilor adevărați este aici. Susținătorii lui Traian Băsescu au pus stăpânire pe PNL”
Președintele Consiliului Național al ALDE Cristian Dima a lansat vineri, 17 septembrie, o invitație către liderul PNL Ludovic Orban să se înscrie în ALDE în cazul în care va pierde...
Ce spune președinta Senatului despre un eventual guvern minoritar. ”Așa speculații nu fac bine României”
Ce spune președinta Senatului despre un eventual guvern minoritar. ”Așa speculații nu fac bine României”
Preşedintele Senatului, Anca Dragu, a declarat, vineri, că USR PLUS nu va sprijini un guvern minoritar, menţionând că experienţa României cu astfel de guverne este una "proastă"....
Sursa: Ziare.com