Alibec a marcat doua goluri in finala Ligii Campionilor (Video)

Miercuri, 19 Mai 2010, ora 21:54
2953 citiri

Atacantul roman Denis Alibec a reusit o dubla pentru Inter Milano in finala Ligii Campionilor U18 castigata in fata celor de la Bayern, scor 2-0.

Fostul jucator al Farului Constanta a inceput partida ca titlular si a inscris inca din minutul 2 al meciului disputat pe stadionul Di Stefano din Madrid.

Romanul a avut o prestatie excelenta si in repriza secunda, uimind asistenta prin mai multe driblinguri, dar si prin golul spectaculos din minutul 78, cand a trecut fara probleme chiar si de portarul bavarezilor.

Intalnirea intre cele doua formatii de tineret s-a disputat la cererea UEFA, care a dorit sa acorde o importanta sporita tinerilor. Vineri este programata si partida de "old-boys" ale celor doua echipe.

Inter Milano si Bayern Munchen se vor intalni in finala Ligii Campionilor sambata, de la ora 21:45, intr-un meci transmis in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

Vezi mai jos video cu reusitele lui Alibec:

C.F.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...