Mondialul de atletism: românul Firfirică s-a calificat în finală la aruncarea discului

Luni, 18 Iulie 2022, ora 08:52
1707 citiri
Alin Firfirică

Sportivul Alin Firfirică, s-a calificat în finala probei de aruncarea discului din cadrul Campionatelor Mondiale de atletism, la Eugene, în SUA.

Firfirică a obţinut calificarea cu o aruncare de 65.54, cea mai bună performanţă a sezonului pentru el.

Finala probei este programată miercuri dimineaţa.

Duminică seară, Bianca Ghelber a ocupat locul 6 în proba de aruncare a ciocanului, cea mai bună performanță a României la actuala ediție a Mondialelor de atletism.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Maghiarul care a depășit toate așteptările la ATP Țiriac Open. Cu cine va juca finala
Jucătorul argentinian de tenis Mariano Navone şi jucătorul maghiar Marton Fucsovics s-au calificat sâmbătă în finala turneului ATP 250 Ţiriac Open, de la Bucureşti. Argentinianul...