S-a stabilit finala Campionatului Mondial de fotbal feminin. Cine va lupta pentru marele trofeu

Miercuri, 16 August 2023, ora 15:27
3819 citiri
Englezoaicele vor juca marea finală FOTO facebook

Reprezentativa Angliei s-a calificat, miercuri, în finala Cupei Mondiale la fotbal feminin, trecând în semifinale de Australia, scor 3-1, la Sydney.

Învingătoarele au marcat prin Toone ’36, Hemp ’71 şi Russo ’86. Pentru Australia a înscris Kerr ’63.

Anglia va întâlni în ultimul act Spania, care în urmă cu o zi a învins în semifinale Suedia, scor 2-1.

Finala va avea loc duminică, la Sydney. Sâmbătă, la Brisbane, Suedia şi Australia îşi vor disputa locul trei în finala mică.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Ultimul supraviețuitor al incendiului devastator din Valencia. Motanul Coco, găsit după 8 zile VIDEO
Pompierilor din oraşul spaniol Valencia nu le-a venit să creadă ceea ce au văzut vineri, 1 martie, atunci când au găsit o pisică în viaţă, ghemuită printre rămăşiţele carbonizate ale...
Calificare surpriză în finala Cupei Spaniei
Echipa spaniolă Mallorca a învins marţi, în deplasare, scor 5-4 la lovituri de departajare, formaţia Real Sociedad, şi s-a calificat în finala competiţiei. În prima manşă scorul a fost...
#Amhlia, #Spania, #finala, #mondiale, #fotbal feminin, #titlu mondial , #stiri fotbal