Ce a făcut Ana Bogdan în semifinala turneului de tenis de la Paris

Sambata, 14 Mai 2022, ora 17:50
3500 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan, locul 95 WTA, a ratat, sâmbătă, calificarea în finala turneului de categorie WTA 125 de la Paris.

Bogdan, care a câştigat primul set, a fost învinsă în cele din urmă de sportiva braziliană Beatriz Haddad Maia, locul 52 WTA şi cap de serie numărul 3. Brazilianca s-a impus cu scorul de 5-7, 6-3, 6-1.

Pentru participarea în semifinalele Trophee Lagardere, Ana Bogdan a obţinut 4.838 de euro şi cu 57 de puncte WTA.

Eroina Ana Bogdan, după miracolul cu Ucraina: ”Cea mai mare bucurie în ultimii ani”
Jucătoarea de tenis Ana Bogdan a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că obţinerea calificării la turneul final al Billie Jean King Cup în meciul cu Ucraina reprezintă cea mai...
Câți sportivi mai simt la fel? "Când joci pentru România este un sentiment de onoare, de măreţie"
Ana Bogdan a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că pentru ea calificarea la turneul final al Billie Jean King Cup a fost cea mai mare bucurie din tenis din ultimii ani. “Cu...
#Ana Bogdan, #Ana Bogdan tenis rezultate, #Ana Bogdan eliminata , #stiri Ana Bogdan