Ana Bogdan, eliminată de la WTA Lyon de o favorită a gazdelor. Românca e în sferturi la dublu

Miercuri, 01 Februarie 2023, ora 07:14
1259 citiri
Ana Bogdan

Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, locul 68 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur al turneului de la Lyon, cu premii de 225.480 de euro.

Bogdan a fost învinsă de sportiva franceză Clara Burel, locul 107 mondial, scor 7-5, 6-4, după două ore şi trei minute.

Pentru prezenţa în primul tur, Bogdan va primi un punct WTA şi 2.438 de euro.

Ana Bogdan va continua competiţia la dublu, unde este în sferturi alături de Danka Kovinic din Muntenegru.

Stupoare în circuitul WTA, cu cea mai în formă jucătoare: ”Dacă eram bărbat, nu m-ați fi întrebat asta”
Americanca Danielle Collins (30 de ani), locul 53 WTA, aflată la ultimul său sezon în circuitul mondial, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi,...
A doua victorie la rând pentru Irina Begu, după 7 luni de absență. Cu cine va juca în sferturi
Jucătoarea română de tenis Irina Begu, revenită în circuitul profesionist după aproape şapte luni de absenţă, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la...