N-a mai rezistat! Decizia categorică pe care a luat Ana Bogdan în sferturi la Lausanne

Vineri, 28 Iulie 2023, ora 19:55
4028 citiri
Ana Bogdan

După o serie incredibilă de meciuri câștigate, Ana Bogdan nu a mai rezistat.

Ana Bogdan (39 WTA) a evoluat în sferturile turneului de la Lausanne (Elveția) împotriva jucătoarei franceze Clara Burel (84 WTA).

La 6-3 și 1-0 pentru Burel, Ana Bogdan i-a transmis arbitrului că nu mai poate continua.

Motivul? Jucătoarea din România efectiv nu a mai avut rezerve de energie după o perioadă extrem de solicitantă.

Ea a ajuns la Lausanne după cinci meciuri câștigate la Iași, s-a mai impus în alte două partide și în Elveția, fiind acum la al optulea meci în decurs de 10 aile.

Quarterly Report - Editia 4

Calificări în serie pentru românce. Ana Bogdan și-a spulberat adversara la Roland-Garros
Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, numărul 64 mondial, s-a calificat, luni, în turul doi la Roland Garros, al doilea grand slam al anului. Ana Bogdan a trecut în runda inaugurală de sportiva...
Ana Bogdan şi Irina Begu joacă în primul tur la Roland Garros. Când sunt programate meciurile
Jucătoarele de tenis Ana Bogdan şi Irina Begu vor evolua, luni, în primul tur la Roland Garros, al doilea grand slam al anului. Pe terenul 8, unde meciurile încep la ora 12.00, Irina Begu,...