Start perfect pentru românce la Roma: Ana Bogdan câștigă în primul tur și se pregătește pentru o adversară de top

Miercuri, 10 Mai 2023, ora 15:28
2515 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan (59 WTA) s-a impus în primul tur al turneului WTA 1000 de la Roma în fața japonezei Nao Hibino (118 WTA).

Ana Bogdan a câștigat cu 7-5, 6-0 și va evolua în turul al doilea cu jucătoarea franceză Caroline Garcia, locul 4 WTA.

To azi, Gabriela Ruse (152 WTA, venită din calificări) va juca împotriva Lindei Fruhvirtova, din Cehia, locul 55 WTA.

Sorana Cîrstea (34 WTA) va evolua pe arena Pietrangeli în al patrulea meci al zilei (în jurul orei 18.30), împotriva americancei Katie Volynets, locul 102 WTA.

Simona Halep, la coada clasamentului WTA. Pe ce loc este acum românca
Sorana Cîrstea este în continuare jucătoarea din România clasată cel mai bine în ierarhia WTA, conform clasamentului dat publicităţii luni. Cîrstea a coborât un loc şi este pe 30,...
Incredibil ce s-a întâmplat la Rouen: francezii au scos-o din sărite pe Gabriela Ruse
Jucătoarea română de tenis Gabriela Ruse a fost învinsă de Caroline Garcia, a doua favorită, cu 6-3, 6-4, vineri, în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen (Franţa), dotat...
#Ana Bogdan, #nao hibino, #Caroline Garcia, #wta roma, #Sorana Cirstea, #gabriela ruse , #stiri tenis