A șaptea victorie la rând pentru Ana Bogdan. Cu cine va juca în sferturi la Lausanne

Joi, 27 Iulie 2023, ora 16:20
2290 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan, locul 39 WTA şi cap de serie 3, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Lausanne.

Bogdan a învins-o în optimi pe slovena Dalila Jakupovic, locul 267 mondial, scor 6-0, 5-7, 6-3, în două ore şi 23 de minute.

În runda următoare, ea o va întâlni pe câştigătoarea meciului Clara Burel (Franţa) – Emma Navarro (SUA, cap de serie 5).

Premiul pentru sferturile de finală este de 6.418 dolari şi 60 de puncte.

Este a șaptea victorie consecutivă pentru Ana Bogdan, care săptămâna trecută a triumfat în turneul WTA 125 de la Iași.

Quarterly Report - Editia 4

Calificări în serie pentru românce. Ana Bogdan și-a spulberat adversara la Roland-Garros
Jucătoarea de tenis Ana Bogdan, numărul 64 mondial, s-a calificat, luni, în turul doi la Roland Garros, al doilea grand slam al anului. Ana Bogdan a trecut în runda inaugurală de sportiva...