Strângere de mână rece la finalul partidei dintre Ana Bogdan și Irina Begu: "N-a știut cum să fugă mai repede" VIDEO

Vineri, 30 Septembrie 2022, ora 07:24
29950 citiri
Ana Bogdan a învins-o pe Irina Begu

Ana Bogdan, locul 53 WTA şi favorită 6, s-a calificat, joi, în semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Parma, trecând în sferturi de Irina Begu, locul 33 WTA şi cap de serie 3.

Bogdan s-a impus cu scorul de 6-2, 7-6 (6), în aproape două ore, salvând două mingi de set în tie-break.

În faza următoare, Ana Bogdan o va întâlni pe sportiva egipteană Mayar Sherif, numărul 74 mondial.

La finalul partidei dintre Ana Bogdan și Irina Begu, strângerea de mână a fost una rece, neprietenoasă, fără niciun cuvânt schimbat între ele. "Am văzut finalul meciului, se pare că sunt foarte reci relațiille dintre cele două, Begu a dat rapid mâna cu Bogdan și n-a știut cum să fugă mai repede. Nicio vorbă, nimic, ce să mai vorbim de îmbrățișare. Sunt două românce, totuși", a remarcat jurnalistul Florin Caramavrov.

Cu toate acestea, Ana Bogdan a avut cuvinte frumoase despre Irina la finalul partidei: "Ea joacă bine. Ne știm de atât de mult timp și o respect, mulțumită ei am jucat așa de bine"

WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...