Ana Bogdan, eliminata de la Wimbledon dupa un meci dramatic

Marti, 03 Iulie 2018, ora 15:45
17914 citiri

Ana Bogdan a fost eliminata marti in primul tur al Grand Slam-ului de la Wimbledon, la capatul unui joc extrem de echilibrat.

Tenismena noastra, aflata pe locul 59 in clasamentul WTA, a fost invinsa de catre spaniola Lara Arruabarrena (locul 88 WTA).

Sportiva iberica s-a impus in trei seturi, cu 6-1, 2-6, 8-6, dupa o partida care a durat doua ore si 8 minute.

Ana a revenit excelent dupa un prim set pierdut categoric si chiar a servit pentru castigarea meciului la scorul de 5-4 in setul decisiv.

Si-a pierdut insa serviciul, iar apoi Arruabarrena a reusit un nou break si a avansat un faza urmatoare a competitiei.

Pentru prezenta pe tabloul principal la cel de-al treilea Grand Slam al anului, Ana va fi recompensata cu un cec in valoare de 39.000 de lire sterline si 10 puncte in clasamentul WTA.

Ati putut urmari in direct pe Ziare.com desfasurarea partidei dintre Ana Bogdan si Lara Arruabarrena, din primul tur de la Wimbledon.

BOGDAN - ARRUABARRENA 1-6, 6-2, 6-8

15:45 - Break reusit de iberica, iar tenismena noastra paraseste competitia de la Londra.

15:37 - Ana raspunde cu un game la 0 si scorul devine 6-6.

15:34 - Game alb izbutit de tenismena spaniola, iar Ana va servi acum pentru a ramane in meci.

15:32 - Tenismena noastra isi pierde serviciul, iar setul intra in "prelungiri".

15:26 - Ana Bogdan reuseste breakul si va servi pentru castigarea meciului.

15:17 - Ana isi face serviciul si avem egalitate la 4.

15:07 - Game la 0 reusit de Arruabarrena, care trece in avantaj in acest set decisiv.

15:06 - Iberica revine si reuseste breaku, egaland la 2.

14:58 - Ana salveaza doua mingi de break si isi consolideaza apoi breakul.

14:53 - Inceput foarte bune de set decisiv pentru Ana, cu break.

14:47 - Ana isi face serviciul si castiga setul doi. Vom avea, astfel, set decisiv.

14:40 - Tenismena romana isi consolideaza breakul si se apropie la doar un game de castigarea setului doi.

14:37 - Break reusit de sportiva noastra.

14:33 - Ana trece in avantaj si are 3-2.

14:19 - Ana conduce cu 2-1.

14:16 - Ana face rebreak si scorul e 1-1.

14:11 - Iberica face un break in startul setului secund.

14:03 - Arruabarrena castiga primul set cu 6-1.

14:00 Arruabarrena se distanteaza la 4-1.

13:55 - Ana reuseste primul sau game din acest meci si e condusa cu 3-1.

13:51 - Inceput slab pentru Ana, iar iberica are 3-0.

13:48 - Iberica face break si are 2-0.

13:42 - Arruabarrena isi face serviciul in startul meciului.

13:38 - A inceput meciul!

13:34 - Meciul va incepe cu Arruabarrena la serviciu.

Ana Bogdan ocupa locul 59 in clasamentul WTA, in timp ce Arruabarrena este pe locul 88.

La casele de pariuri, iberica este creditata cu prima sansa sa castige acest meci.

Singura intalnire directa a fost castigata de iberica, in urma cu doi ani.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Ana Bogdan Wimbledon, #Ana Bogdan Wimbledon Live, #Ana Bogdan Lara Arruabarrena , #stiri Ana Bogdan