O romanca paraseste competitia de tenis din Australia

Marti, 02 Februarie 2021, ora 11:07
3701 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan locul WTA, a fost invinsa, marti, cu scorul de 6-3, 6-3, de australianca Ashleigh Barty, locul I WTA, in turul al doilea al turneului de categorie WTA 500 Yarra Valley Classic de la Melbourne.

Barty s-a impus dupa un meci care a durat o ora si 11 minute.

Acesta a fost primul meci oficial disputat de sportiva australiana din februarie 2020, cand a fost eliminata in semifinalele turneului de la Doha de sportiva ceha Petra Kvitova.

In optimi, Barty va juca impotriva jucatoarei cehe Marie Bouzkova, locul 52 WTA.

Bogdan va primi un premiu de 4.250 de dolari si 30 de puncte WTA, pentru accederea in turul al doilea al competitiei.

Simona Halep, calificare si la dublu la turneul de tenis din Australia

Pe cine va intalni Simona Halep in turul urmator la Melbourne

Cristian Vasilcoiu, înlocuit de la Ministerul Muncii: ”Ca să nu aflaţi din Monitorul Oficial”
Cristian Vasilcoiu a anunţat că a fost informat vineri, 21 iunie, că reprezentanţii organizaţiei PSD Dolj i-au retras sprijinul politic şi urmează să fie înlocuit din funcţia de secretar...
AEP anunță organizarea unui nou tur de alegeri în două comune aflate în balotaj. Când va avea loc scrutinul
AEP anunţă organizarea, duminică, 23 iunie, a unui nou tur de scrutin pentru funcţia de primar pentru candidaţii aflaţi în balotaj din comunele Cheţani, judeţul Mureş, şi Poşaga,...
0
  1. Cel mai bun timp din ultimii doi ani și al 5-lea din istorie. Cursa cu care David Popovici a șocat lumea natației VIDEO
  2. David Popovici e dublu campion european. Românul a făcut o nouă cursă superbă, cu un timp excepțional
  3. Scenariu de coșmar pentru România, după Ucraina - Slovacia. Cum putem termina grupa pe locul 4
  4. Köln, o stare de spirit, nu doar un oraș
  5. Când se pun în vânzare ultimele bilete la România - Slovacia și decizia luată de TAROM
  6. EURO 2024: s-a terminat meciul dintre Ucraina și Slovacia! Rezultatul care o ține pe România pe primul loc, dar "aruncă în aer" calculele calificării
  7. Abandon notabil la WTA Berlin. Ce s-a întâmplat în sferturi
  8. Florinel Coman, înaintea meciului cu Belgia: ”El este ceea ce avea nevoie România”