Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ana Bogdan, invinsa de Johanna Konta dupa un meci electrizant

Miercuri, 01 Mai 2019, ora 17:01
5595 citiri

Ana Bogdan a fost eliminata, miercuri, de Johanna Konta in turul doi al turneului de la Rabat, Maroc.

Tenismena noasta a cedat in trei seturi, la capatul unui meci care putea lua o turnura neasteptata.

A fost 6-1, 6-7 (8), 6-2 in favoarea britanicei, la capatul unui joc care a durat doua ore si un minut.

Ana Bogdan n-a existat practic in primul set, pe care l-a cedat cu 6-1 dupa numai 28 de minute.

In setul doi, jucatoarea aflata pe locul 47 in ierarhia WTA a continuat in acelasi ritm si s-a distantat la 3-0, insa Ana a revenit excelent si s-a impus la tie-break, dupa ce a servit chiar pentru castigarea lui.

Ana a condus cu 1-0 si 2-1 in setul decisiv, dar a pierdut apoi cinci game-uri la rand si implicit meciul.

Pentru prezenta in turul doi la Rabat, reprezentanta noastra va fi recompensata cu un cec in valaore de 3.310 dolari si 30 de puncte in clasamentul WTA.

De partea cealalta, Johanna Konta o va infrunta in sferturile de finala pe Su-Wei Hsieh.

250.000 de dolari sunt premiile totale ale turneului de la Rabat.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...