Ana Bogdan se califica in turul II la US Open

Marti, 28 August 2018, ora 03:16
14258 citiri

Ana Bogdan s-a calificat, luni noaptea, in turul II de la US Open dupa o victorie facila cu o jucatoare modesta.

Sportiva noastra s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-2, in fata cehoacei Marie Bouzkova.

Primul act al partidei a fost unul extrem de echilibrat, Ana reusind sa se desprinda abia pe final, atunci cand a reusit un break decisiv.

Setul secund a fost insa controlat de romanca, neexperimentata Bouzkova gresind destul de mult.

Ana Bogdan castiga si se califica asadar in turul al doilea de la US Open, acolo unde o asteapta o adversara redutabile, Karolina Pliskova,

Ana Bogdan - Marie Bouzkova 6-4/ 6-2

03:16 - Game, set si meci, Ana Bogdan!

03:00 - Ana se indreapta spre victorie!

02:33 - Set Ana Bogdan! Romanca este aproape de calificare.

02:00 - Se anunta o partida echilibrata, ambele sportive mergand bine cu serviciul.

01:41 - Incepe meciul! Bogdan serveste prima.

01:25 - Foarte lunga asteptare se incheie! Terenul este liber pentru Ana.

23:30 - Pe terenul numarul 8, spaniolul Carballes Baena si americanul Krueger sunt abia in setul al treilea, scorul fiind 1-1. Mai avem o ora pana la meci.

INFO: Partida incepe in jurul orei 23:30.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...