Ana Bogdan se califica in turul II la US Open

Marti, 28 August 2018, ora 03:16
13967 citiri

Ana Bogdan s-a calificat, luni noaptea, in turul II de la US Open dupa o victorie facila cu o jucatoare modesta.

Sportiva noastra s-a impus in doua seturi, scor 6-4, 6-2, in fata cehoacei Marie Bouzkova.

Primul act al partidei a fost unul extrem de echilibrat, Ana reusind sa se desprinda abia pe final, atunci cand a reusit un break decisiv.

Setul secund a fost insa controlat de romanca, neexperimentata Bouzkova gresind destul de mult.

Ana Bogdan castiga si se califica asadar in turul al doilea de la US Open, acolo unde o asteapta o adversara redutabile, Karolina Pliskova,

Ana Bogdan - Marie Bouzkova 6-4/ 6-2

03:16 - Game, set si meci, Ana Bogdan!

03:00 - Ana se indreapta spre victorie!

02:33 - Set Ana Bogdan! Romanca este aproape de calificare.

02:00 - Se anunta o partida echilibrata, ambele sportive mergand bine cu serviciul.

01:41 - Incepe meciul! Bogdan serveste prima.

01:25 - Foarte lunga asteptare se incheie! Terenul este liber pentru Ana.

23:30 - Pe terenul numarul 8, spaniolul Carballes Baena si americanul Krueger sunt abia in setul al treilea, scorul fiind 1-1. Mai avem o ora pana la meci.

INFO: Partida incepe in jurul orei 23:30.

În cea mai recentă reuniune a Consiliului Justiţiei şi Afaceri Interne al Uniunii Europene, cel care votează extinderea Spațiului Schengen, nu s-a discutat oficial despre aderarea României....
Marcel Ciolacu atacă PNL cu privire la rotativă: ”Trebuie să depăşim mofturile de politicieni mărunţi”
Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat vineri, 27 ianuarie, la Brăila, despre rotaţia premierilor din luna mai şi schimburile de ministere, că ”dacă revenim la mofturile de a băga funcţiile...