WTA Istanbul: calificare la pas pentru Ana Bogdan, contra unei adversare mai bine cotate

Marti, 19 Aprilie 2022, ora 21:13
2159 citiri
Ana Bogdan

Ana Bogdan, locul 90 WTA, venită din calificări, s-a calificat în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Istanbul.

Ea a învins-o, marţi, cu scorul de 6-4, 6-3, pe croata Ana Konjuh, locul 63 WTA, după un meci care a durat o oră şi 23 de minute.

Bogdan va evolua în faza următoare cu rusoaica Veronika Kudermetova, locul 29 WTA şi cap de serie numărul 3.

Calificarea în optimi este recompensată la Istanbul cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte ATP.

În turul doi la Istanbul este calificată și Sorana Cîrstea, deținătoarea trofeului.

Ana Bogdan, eliminată la WTA Madrid după un ”thriller” de trei ore și jumătate. Românca a ratat o minge de meci
Tenismena Ana Bogdan a suferit o eliminare dureroasă, marți, în primul tur al turneului WTA 1000 de la Madrid. Ana Bogdan, locul 64 mondial, a fost învinsă de chinezoaica Wang Xiyu (52...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...