Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Cine este prima semifinalistă de la Transylvania Open

Vineri, 14 Octombrie 2022, ora 17:18
2320 citiri
Anastasia Potapova

Jucătoarea rusă Anastasia Potapova, favorita numărul 4 a turneului WTA Transylvania Open, a câştigat vineri în sferturi şi este prima calificată în semifinalele competiţiei de la Cluj.

Potapova (21 de ani, nr. 48 WTA) a dispus în sferturile de finală ale turneului de jucătoarea maghiară Anna Bondar, favorita numărul 8 a competiţiei. Potapova a câştigat primul set cu scorul de 7-5.

Bondar (25 de ani, nr 62 WTA) a revenit câştigând setul al doilea, scor 6-3, şi trimiţând meciul în setul decisiv. Acesta i-a aparţinut în totalitate Anastasiei Potapova, care s-a impus cu 6-1.

În semifinale, Potapova va juca împotriva câştigătoarei din meciul Jule Niemeier (Germania) – Jasmine Paolini (Italia).

România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
#anastasia potapova, #Anastasia Potapova provocare Simona Halep, #transylvania open , #stiri tenis