Alex Chipciu o duce pe Anderlecht aproape de titlu cu un gol superb (Video)

Duminica, 07 Mai 2017, ora 19:38
7811 citiri

Fostul stelist Alexandru Chipciu a marcat un gol mai mult decat util pentru formatia sa Anderlecht Bruxelles, in intalnirea de duminica seara in compania celor de la Zulte Waregem.

Chipciu a marcat in minutul 15 un gol frumos dupa o pasa decisiva care a venit de la Hanni.

Alexandru Chipciu Goal HD - Anderlecht 1... de LiveFootball28

Distanta dintre Anderlecht si Brugge, inaintea acestui meci, mai era de doar un punct, iar acum virtual, Anderlecht este lidera la 4 lungimi distanta. Pentru Chipciu este al 5-lea gol din acest sezon, dintre care 3 au fost date doar cu Waregem.

Mai sunt doar 3 meciuri de disputat, in afara de acest joc, pana la finalul sezonului.

Waregem e ultima in play-off cu 29 de puncte.

Nicusor Stanciu este doar rezerva pentru formatia gazda, chiar in ziua in care implineste 24 de ani.

Partida s-a terminat 2-0, dupa un al doilea gol semnat de Thelin in minutul 90. Chipciu a jucat pana in minutul 90, iar Stanciu a ramas pe banca.

Liviu Dragnea îl critică pe Raed Arafat: "Dacă voiam să-l schimb, îl schimbam"
Fostul lider PSD Liviu Dragnea îl critică pe șeful DSU Raed Arafat și consideră că acesta este mânat de dorința de a conduce singur sistemul de urgență din România. Dragnea spune că...
Ilie Bolojan, despre varianta de a candida la președinție: "Fiecare om își poate face o analiză personală"
Fostul primar al Oradei, actualul președinte al Consiliului Județean Bihor, Ilie Bolojan, este văzut de mulți drept unul dintre cei mai valoroși liberali. Unii merg mai departe și îl văd...