Alex Chipciu o duce pe Anderlecht aproape de titlu cu un gol superb (Video)

Duminica, 07 Mai 2017, ora 19:38
7990 citiri

Fostul stelist Alexandru Chipciu a marcat un gol mai mult decat util pentru formatia sa Anderlecht Bruxelles, in intalnirea de duminica seara in compania celor de la Zulte Waregem.

Chipciu a marcat in minutul 15 un gol frumos dupa o pasa decisiva care a venit de la Hanni.

Alexandru Chipciu Goal HD - Anderlecht 1... de LiveFootball28

Distanta dintre Anderlecht si Brugge, inaintea acestui meci, mai era de doar un punct, iar acum virtual, Anderlecht este lidera la 4 lungimi distanta. Pentru Chipciu este al 5-lea gol din acest sezon, dintre care 3 au fost date doar cu Waregem.

Mai sunt doar 3 meciuri de disputat, in afara de acest joc, pana la finalul sezonului.

Waregem e ultima in play-off cu 29 de puncte.

Nicusor Stanciu este doar rezerva pentru formatia gazda, chiar in ziua in care implineste 24 de ani.

Partida s-a terminat 2-0, dupa un al doilea gol semnat de Thelin in minutul 90. Chipciu a jucat pana in minutul 90, iar Stanciu a ramas pe banca.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Chipciu gol marcat Anderlecht, #Anderlecht aproape de titlu gol Chipciu, #Chipciu marcheaza gol splendid Belgia , #stiri Anderlecht