Atacantul dorit de Becali la FCSB a decis meciul FC Argeș - Craiova 1948

Sambata, 13 August 2022, ora 00:12
3388 citiri
Andrea Compagno

Echipa FCU 1948 Craiova a reuşit o victorie la Piteşti, cu formaţia FC Argeş, vineri seară, scor 2-0, în primul meci al etapei a cincea din Superligă. Italianul Andrea Compagno, dorit de FSCB, a marcat o dublă.

În minutul 3 al meciului, Latovlevici a pasat neatent către portarul Greab, Compagno a interceptat şi a deschis scorul. În minutul 75, nou intratul Marquet a pasat în careu pentru Compagno şi acesta a înscris, reuşind dubla.

Este prima înfrângere pe teren propriu pentru FC Argeş, în acest sezon al Superligii.

FC Argeş: Greab - C. Tofan, Turda (M. Constantin 36’), Cestor (Vianna 54’), Latovlevici – Meza Colli (Celestine 74’), Njike - Işfan (R. Covaci 73’), Donisa (Calcan 46’), Bertrand – Garita. Antrenor: Andrei Prepeliţă

FCU Craiova: R. Popa - G. Enache, Duarte, R. Grigore, Huyghebaert - Asamoah, V. Achim – Baeten (Sidibe 11’), G. Iancu (Marquet 67’), A. Chiţu (Papadopoulos 88’) – Compagno. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Calcan 47 / R. Grigore 16, Sidibe 79

Arbitri: Radu Petrescu - Radu Ghinguleac, Sebastian Eugen Gheorghe – Bogdan Dumitrache

Arbitri VAR: Ovidiu Haţegan - Ionel Valentin Dumitru

Observator: Marian Salomir

Gigi Becali a luat o decizie în cazul unuia dintre cei mai apreciați jucători
Risto Radunovic este unul dintre jucătorii de bază ai FCSB, având cotă de piață evaluată la 1,4 milioane de euro. Muntenegreanul are contribuții importantă acesta fiind un jucător...
Pleacă vedeta FCSB după câștigarea titlului? Gigi Becali a dat verdictul
FCSB poate fi campioană la finalul acestui sezon având un avans considerabil față de rivale, din play-off mai fiind de disputat încă cinci etape. FCSB are 11 puncte avans față de locul 2....