Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

JO de iarnă: rezultat remarcabil pentru România la bob prin Andreea Grecu

Duminica, 13 Februarie 2022, ora 08:07
4815 citiri
Andreea Grecu

Sportiva Andreea Grecu s-a clasat, duminică, după două manşe, pe locul nouă la monobob, în cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Beijing.

Grecu a înregistrat în prima manşă timpul 1:05.56 şi a ocupat atunci locul 11, iar după a doua manşă, în care a avut timpul 1:05.71, s-a clasat pe 9, cu totalul 2:11.27.

Manşele 3 şi 4, ultima contând pentru medalii, vor avea loc luni.

Mihaela Hogaş va concura în proba de 500 m la patinaj viteză în intervalul orar 15.56 – 16.37.

"La Yanqing, pe o ninsoare ca-n povești, Andreea Grecu a plecat în concurs a 14-a și a avut un timp foarte bun la start în prima manșă, a greșit puțin în virajul 4, a pierdut viteză dar a rămas atentă și a sosit a 11-a, cu timpul de 1:05.56, într-un grup de 14 sportive departajate într-o secundă, de la locul 3 la 16.

Motivată, Andreea a făcut o manșă secundă foarte bună, de locul 8, a îmbunătățit timpul de start, a eliminat greșelile și a urcat două locuri, încheind competiția de azi a 9--a.

Mâine au loc ultimele două manșe și Andreea e hotărâtă să lupte, să de-a totul!

Succes, Andreea!

Team Romania e mândră de tine!", s-a scris pe pagina de Facebook a COSR.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#andreea grdcu, #bob, #Jocurile Olimpice Iarna, #Beijing 2022 , #Jocurile Olimpice de Iarna