Andreea Mitu, eliminata dupa un meci de mare lupta

Marti, 20 Octombrie 2015, ora 13:43
7531 citiri

Andreea Mitu a fost eliminata in runda inaugurala a turneului de la Luxemburg la capatul unui meci de mare lupta.

Romanca a fost invinsa in trei seturi, scor 6-7, 7-6, 3-6, de suedeza Johanna Larsson, dupa doua ore si 33 de minute.

Andreea, locul 95 in clasamentul mondial, a inceput partida stiind ca avea o misiune foarte dificila in fata unei adversare incomode, mult mai bine clasata ca ea in ierarhia feminina.

Totusi, bucuresteanca s-a tinut foarte bine si, dupa un break al adversarei in primul set, a castigat si ea pe serviciul suedezei si a trimis actul inaugural in tiebreak, acolo unde a pierdut greu.

Setul secund a fost mai bun pentru Andreea, care s-a distantat inca de la inceput, insa si acesta a fost decis la tiebreak.

Dupa doua ore de joc, cele doua sportive au intrat aproape epuizate in "decisiv", acolo unde Larsson a fost totusi ceva mai proaspata si a reusit sa se impuna la diferenta de un break.

Evolutia de la Luxemburg, chiar daca scurta, este una incurajatoare pentru Andreea Mitu, care continua sa impresioneze in acest an.

Andreea Mitu - Johanna Larsson 6-7 (5) / 7-6 (3) / 3-6

13:43 - Game, set si meci Johanna Larsson!

13:05 - Mitu castiga al doilea set si trimite meciul in "decisiv". Se joaca deja de o ora si 55 de minute.

12:58 - Andreea a evoluat bine in acest set secund, insa pana la urma a ajuns tot la tiebreak.

12:19 - Foarte bine incepe Andreea acest set secund, reusind breakul in game-ul al doilea.

12:10 - Pierde primul set la tiebreak Andreea.

12:02 - Vom avea tiebreak in acest prim set.

11:40 - Rebreak Mitu! Andreea reintra in joc!

11:36 - Din pacate, suedeza reuseste primul break din acest meci.

11:10 - Incepe partida!

INFO: Andreea se afla pe locul 95 in clasamentul WTA, in timp ce adversara ei este situata pe pozitia 56.

INFO: Cele doua nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul WTA.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Andreea Mitu Johanna Larsson Luxemburg, #Mitu Luxemburg WTA, #Mitu Larsson LIVE Luxemburg , #stiri Andreea Mitu